Były wiceminister gospodarki i finansów Korei Południowej zajmie się badaniami nad blockchainem

Udostępnij

Yong-beom Kim – wiceminister gospodarki i finansów Korei Południowej w latach 2019-2021 – dołączy do instytutu badań nad technologią blockchain i technologii cyfrowych Hashed Open Research jako dyrektor naczelny. Podmiot ma na celu pełnienie roli pomostu między lokalnymi ekspertami od kryptowalut a rządem.

Wiceminister na czele ekspertów ds. blockchaina

Zgodnie z dokumentem udostępnionym CryptoPotato, głównym zadaniem Yong-beom Kima jako dyrektora naczelnego Hashed Open Research będzie nawiązanie konstruktywnego dialogu między koreańskimi uczestnikami rynku kryptowaluty a krajowymi prawodawcami.

Kim obiecał wspierać rozwój firmy, korzystając ze swojej bogatej wiedzy. W planie organizacji jest również organizowanie pogłębionych seminariów i działań badawczych.

Były urzędnik państwowy wyraził opinię, że zastosowanie kompleksowych przepisów do lokalnego sektora aktywów cyfrowych może być bardzo korzystne dla Korei Południowej.

Postęp branży kryptowalut w połączeniu z wizją high-tech kraju może zrównać nasz naród z USA – argumentował Kim.

Były wiceminister uważany jest za eksperta w dziedzinie finansów. W trakcie swojej kariery był wiceprzewodniczącym Komisji Usług Finansowych (FSC) oraz przewodniczącym Komisji Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych (SFC).

Podczas kryptowalutowej bessy w 2018 r. Kim wezwał rząd do zastosowania specjalnych przepisów w branży blockchaina, aby uniemożliwić przestępcom wykorzystywanie tej klasy aktywów w ich działalności przestępczej.

W 2019 r. został mianowany pierwszym wiceministrem koreańskiego Ministerstwa Gospodarki i Finansów. Wtedy z kolei zaproponował, aby lokalne giełdy kryptowalut podlegały regulacjom, a inwestorzy, którzy uzyskają na zarobek na rynku cyfrowych aktywów, opodatkowaniu.

Dodajmy, że prezydent Korei Płd. Yoon Suk-yeol jest bardzo prokryptowalutowym politykiem. Obiecał w kampanii wyborczej, że w mądry sposób ureguluje rynek kryptowalut. Do tego przesunął do 2025 r. wejście w życie opodatkowania dochodu od kryptowalut.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również