Polski startup pomoże przetrwać trenerom w czasie pandemii

Informacja prasowa

391

Gym PlannerEpidemia wirusa COVID-19 ma bezpośredni wpływ na gospodarkę, a w szczególności na branżę fitness. Zawieszenie działalności klubów sportowych i siłowni spowodowało, że większość trenerów personalnych została z dnia na dzień pozbawiona przychodów, a ich podopieczni możliwości efektywnego treningu. Wprawdzie rząd zakłada przywrócenie działalności klubów fitness w trzecim etapie odmrażania gospodarki, ale trudno się spodziewać, że klienci szybko wrócą do otwartych klubów, siłowni czy studiów trenerskich. Na pomoc trenerom rusza polski startup – Gym Planner.

Nowe technologie pomocą w kryzysie branży fitness

Nadzwyczajne okoliczności wymagają nadzwyczajnych rozwiązań i innowacyjnego podejścia, w tym zmiany modelu biznesowego oraz sposobu obsługi podopiecznych. Z pomocą mogą przyjść nowe technologie.

Michał Nowak, uznany wrocławski trener i właściciel SC Room, postanowił przenieść swoją działalność do internetu, kiedy jego dotychczasowe miejsce pracy zostało zamknięte:
W przeciwieństwie do wielu kolegów po fachu miałem ten komfort, że już wcześniej prowadziłem wielu podopiecznych online – wiedziałem jak się to robi. Jednak wielu trenerów nie ma technicznej wiedzy o tym, jak zdobywać klientów w internecie, dlatego dedykowana platforma, która nie wymaga umiejętności technicznych i umożliwia dotarcie do nowych trenujących z całej Polski, to coś, co trenerom jest wręcz niezbędne.

Szymon Moszny, główny szkoleniowiec akademii trenerów personalnych ProFi Fitness School także uważa, że branżę fitness dotkną trwałe zmiany:
Pora o tym głośno powiedzieć: po epidemii nic już nie będzie takie samo. Kryzys stał się okazją do przyspieszenia zmian, które były konieczne. Jako trener, nieustannie dokształcasz się, poświęcasz swój czas i inne zasoby, aby pozyskać i utrzymać klienta. Budujesz z nim relację opartą na zaufaniu. To ty powinieneś dobierać produkty okołotreningowe dla swoich podopiecznych i za swoją specjalistyczną wiedzę otrzymać wynagrodzenie w postaci adekwatnej prowizji.

Czym jest Gym Planner?

Gym Planner to nie tylko platforma umożliwiająca trenerom personalnym prowadzenie pełnowartościowych treningów online, ale także innowacyjny model biznesowy, którego ważnym elementem są rekomendacje trenerskie. Trenerzy polecają podopiecznym produkty, dostępne w wewnętrznym marketplace. W swoim marketplace każdy trener znajdzie sprzęt do ćwiczeń w domu, cateringi dietetyczne, suplementy prozdrowotne oraz suplementy diety.

Jak to działa?

Trener może wybierać spośród setek produktów okołotreningowych i rekomendować je podopiecznym. Zależało nam jednak na tym, aby producent, trener i klient odnosili korzyści w myśl zasady win-win. Model oparty na rekomendacji produktów w oparciu o autorytet mentora, wydaje nam się najuczciwszy. W takim modelu zysk zostaje przesunięty z producenta w kierunku szkoleniowca, klient zaś kupuje produkt całkowicie dostosowany do swoich potrzeb. – mówi Filip Czesiul, CEO Gym Planner.

Korzystając z marketplace, trener nie musi podpisywać żadnej umowy, która ogranicza jego elastyczność w wyborze produktów. Po prostu poleca te, które uważa za skuteczne i efektywne, a przede wszystkim spełniające indywidualne potrzeby podopiecznego. Niezależnie od tego, jakie marki poleci, otrzymuje prowizję od sprzedaży.

O jakich pieniądzach mówimy?
Przykładowo, trener obsługujący online ok. 6 podopiecznych, może dodatkowo zarobić miesięcznie średnio 1200 zł prowizji ze sprzedaży produktów poprzez nasz marketplace. – deklaruje CEO Gym Planner.

Zalety Gym Planner

To jednak nie jedyny wyróżnik platformy. Gym Planner przyspiesza i ułatwia procesy, a to przekłada się na lepszą współpracę z podopiecznym, a także poprawę efektywności treningu. Celem twórców platformy było zapewnienie trenerowi elastycznego środowiska pracy, umożliwiającego efektywną pracę w dowolnym miejscu i na dowolnie wybranym urządzeniu. Pomaganie podopiecznym odbywa się przy użyciu wewnętrznej tablicy, za pomocą której trener może edukować i prowadzić trening grupowo lub indywidualnie. Gym Planner można ponadto zintegrować z pocztą e-mail. Użytkownicy mogą także korzystać z powiadomień sms. Dodatkowo, za pomocą dedykowanego komunikatora, trener może kontaktować się z podopiecznymi bezpośrednio.

Gym Planner powstał we współpracy z uznanymi autorytetami branży fitness i trenerami.
Dzięki temu mamy pewność, że platforma spełnia oczekiwania trenerów .

Lesław Blacha, współzałożyciel Instytutu Rozwoju Trenerów Personalnych Fit Academy oraz autor książki “Biblia trenera personalnego”, uważa, że narzędzia takie jak Gym Planner stanowią idealne rozwiązanie dla trenerów i podopiecznych, nie tylko w czasie kryzysu:
Zamiast korzystać z wielu różnych rozproszonych narzędzi, trener i podopieczny otrzymują jedno kompleksowe rozwiązanie. Chodzi nie tylko o optymalizację komunikacji, ale oszczędność czasu i maksymalizację zysków.

Szymon Moszny uważa, że platforma umożliwia prowadzenie w pełni profesjonalnego treningu:
Trener może stworzyć własną stronę internetową, ułatwiającą pracę z podopiecznymi, dosłownie w 10 minut. Strona trenera po zalogowaniu się przypomina znaną z social media tablicę, więc mimo wielu funkcjonalności, korzystanie z platformy nie wymaga specjalnego szkolenia. Trener może prowadzić proces treningowy, załączając linki do materiałów wideo z ćwiczeniami, a także także ustalać i korygować indywidualną dietę oraz skorzystać z bardzo ciekawego narzędzia, jakim jest kreator suplementacji, który pozwala spersonalizować ten element.

Rozwój platformy

Narzędzie Gym Planner będzie wciąż rozwijane.
Zamierzamy wsłuchiwać się w głos użytkowników. Z jednej strony będziemy dążyć do rozwijania tych funkcji, które są już obecne w Gym Planner. Z drugiej strony chcielibyśmy wciąż pozytywnie zaskakiwać użytkowników oraz stale poprawiać ich doświadczenie związane z platformą. – deklaruje CEO Gym Planner.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments