Brad Garlinghouse mówi o przyszłości kryptowalut

bitcoin

Podczas niedawnego wydarzenia Ripple Swell, które odbyło się w Dubaju, dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, mówił o przyszłości kryptowalut.

Brad Garlinghouse ostro atakuje maksymalistów: „To będzie świat wielołańcuchowy”

Podczas gdy wielu uczestników rynku nadal opowiada się za tylko jednym łańcuchem bloków – bitcoina – niektórzy uważają, że przyszłość rynku będzie opierać się na kilku łańuchach.

Podczas kluczowej debaty podczas wydarzenia Ripple Swell 2023, które odbyło się w Dubaju, dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, poczynił różne uwagi dot. przyszłości kryptowalut. Wszedł na temat tzw. „maksymaliści”. Według dyrektora generalnego Ripple świat w przyszłości będzie nadal wielołańcuchowy.

Jestem bardzo optymistycznie nastawiony do całej gamy różnych rzeczy dziejących się na rynku krypto. Z pewnością aktywnie próbuję odwieść ludzi od bycia maksymalistami w stosunku do jakiejkolwiek konkretnej kryptowaluty. To będzie świat wielołańcuchowy – powiedział.

Oprócz zniechęcania maksymalistów, dyrektor generalny Ripple mówił także o tym, co jego zdaniem będzie katalizatorem, który może napędzać dalsze instytucjonalne przyjęcie kryptowalut. Według Garlinghouse’a zwłaszcza dwa czynniki mogą spowodować szersze instytucjonalne przyjęcie zasobów cyfrowych na całym świecie. Obejmuje to tworzenie jasnych ram regulacyjnych i posiadanie, jak to określił, „wykazanej użyteczności”.

USA są w tyle

Garlinghouse wyjaśnił, że chociaż Stany Zjednoczone mają około 22–23% światowego produktu krajowego brutto, kraj ten pozostaje „daleko w tyle” pod względem organów regulacyjnych tworzących jasne zasady dotyczące kryptowalut. Dyrektor generalny Ripple powiedział, że w porównaniu z jurysdykcjami takimi jak Dubaj, gdzie organy regulacyjne konstruktywnie współdziałają z sektorem, Stany Zjednoczone pozostają w tyle. Wyjaśnił:

„Wiesz, Stany Zjednoczone są daleko w tyle w tworzeniu takich konstrukcji, szczególnie w przeciwieństwie do Dubaju. Dlatego duże instytucje muszą tworzyć ramy umożliwiające adopcję”.

Oprócz jasnych zasad i zaangażowania regulacyjnego dyrektor generalny Ripple wierzy również, że dalsze wdrażanie rozwiązań instytucjonalnych będzie wynikać z wykazania użyteczności, a nie tylko spekulacji. Według Garlinghouse’a spekulacje kryptowalutowe nie są celem końcowym.

– Trzeba także wykazać się tą użytecznością, bo jeśli to tylko spekulacja, to moim zdaniem nie jest to ziemia obiecana – dodał.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments