Boruta-Zachem: InventionBio planuje debiut na GPW w 2021 r.

345

Boruta-ZachemInventionBio, spółka powiązana z Boruta-Zachem (w trakcie zmiany na Hub.Tech) planuje wejście na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 2021 roku, podał Boruta-Zachem.

„Debiut InventionBio na giełdzie to kolejny krok naszej grupy w obszarze biotechnologii przemysłowej. Konsekwentnie realizujemy plan rozwoju, po przejęciu chcemy posiadając co najmniej 60% udziałów w spółce. Na dniach rozpoczną się wstępne prace nad prospektem
emisyjnym InventionBio. Liczymy, że do złożenia dokumentu w KNF dojdzie na przełomie 2020 i 2021 r.” – powiedział wiceprezes Boruty-Zachem Marcin Pawlikowski, cytowany w komunikacie.

Spółka podpisała umowę na prospekt emisyjny z domem maklerskim INC. Równolegle, także Boruta-Zachem realizuje dalsze kroki
zbliżające do przenosin spółki z NewConnect na GPW, również podpisując umowę z INC. Do czasu debiutu giełdowego większościowy pakiet akcji InventionBio ma zostać przejęty przez Grupę Boruta-Zachem, podkreślono.

W ocenie spółki, InventionBio to firma z wysokim potencjałem na bycie największą w Polsce biorafinerią, która jest właścicielem przełomowej technologii opartej na procesie biotransformacji biomasy rolniczej z wykorzystaniem przeznaczonych na ten cel mikroorganizmów. W
procesie biorafinacji pozyskuje się m.in. biosurfaktanty i lewan, wykorzystywane w przemyśle kosmetyczno-chemicznym oraz inne związki o właściwościach prozdrowotnych do zastosowania w żywności jak i paszach dla zwierząt. Przychody InventionBio w okresie od stycznia do lipca wyniosły 9 mln zł, a zysk netto 3,5 mln zł, wynika z materiału.

Ostatnio InventionBio poinformowało o współpracy z SensDx przy testach na koronawirusa oraz pozytywnym zakończeniu pierwszej serii badań prowadzonych wspólnie z Perdue Agribusiness – amerykańskim rolniczym koncernem, który jest zainteresowany technologią biorafineracji śruty rzepakowej w produkcji dodatków paszowych. Spółka pracuje także nad ekologicznym herbicydem – substytutem syntetycznych środków chwastobójczych oraz innowacyjną nanoemulsją o szerokim zastosowaniu na rynku kosmetycznym jak i farmakologicznym, przypomniano.

Boruta-Zachem jest firmą produkcyjną, działającą w branży chemicznej, skupioną w trzech głównych obszarach: produkcji barwników i pigmentów, produkcji biosurfaktantów wykorzystywanych w branży chemicznej i kosmetycznej oraz badaniach i rozwoju innowacyjnych rozwiązań chemicznych. Od 2014 r. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

Poprzedni artykułGPW wprowadziła do obrotu kontrakty terminowe na akcje Allegro
Następny artykułKongres 590 został przeniesiony na wiosnę 2021 roku
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments