BNP Paribas Faktoring wprowadził faktoring z zabezp. w ramach funduszu BGK

Udostępnij

BNP Paribas FaktoringBNP Paribas Faktoring wprowadził do swojej oferty usługę faktoringu z zabezpieczeniem w postaci gwarancji udzielonej przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) w ramach Funduszu Gwarancji Płynnościowej (FGP), podał BNP Paribas Bank Polska. Jest to jedyny w Europie program pomocowy w zakresie przeciwdziałania skutkom pandemii COVID-19 obejmujący faktoring.

„Jednym z negatywnych skutków pandemii jest rosnące zagrożenie dla płynności finansowej firm. Gospodarka jest siecią naczyń powiązanych, dlatego to problem, który może dotknąć każdej branży, również tych objętych obostrzeniami sanitarnymi w relatywnie mniejszym stopniu. Faktoring to rozwiązanie, które poprawia płynność natychmiast. Dzięki gwarancjom BGK mamy możliwość utrzymać dotychczasowe limity faktoringowe dla naszych klientów, pomimo wpływu pandemii na ich sytuację finansową” – powiedziała dyrektor ds. rozwoju produktów i procesów w BNP Paribas Bank Polska Magdalena Fitrzyk, cytowana w komunikacie.

„Oferta gwarancji faktoringowych jest jednym z elementów pakietu pomocowego BGK dla przedsiębiorców. Faktoring jest produktem dobrze znanym przedsiębiorcom, ale formuła dzielenia ryzyka limitów faktoringowych pomiędzy faktorów a BGK w formie udzielania gwarancji jest nowa. Program jest dostępny dla przedsiębiorców ze wszystkich branż i bez względu na wielkość prowadzonej działalności. Ułatwia firmom dostęp do faktoringu, poprawiając ich płynność” – dodała dyrektor Departamentu Gwarancji i Poręczeń w BGK Halina Wiśniewska.

Gwarancje płynnościowe BGK dla faktoringu to korzyść zarówno dla firm, jak i faktora. Klient może otrzymać limit faktoringowy zabezpieczony gwarancją. Bez niej musiałby przedstawić dodatkowe zabezpieczenie, np. hipotekę lub otrzymałby niższy niż wnioskowany limit. Faktor natomiast zabezpiecza swoje ryzyko.

Oferta z gwarancją BGK przeznaczona jest dla wszystkich klientów BNP Paribas Faktoring, od mikroprzedsiębiorstw do dużych korporacji. Gwarancja może stanowić zabezpieczenie limitu faktoringu odwrotnego oraz niepełnego, podkreślono.

BNP Paribas Bank Polska jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 109,95 mld zł na koniec 2019 r.

ISBnews
ISBnews
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.

Najnowsze

Zobacz również