Blockchain Capital zebrało na inwestycje aż 580 mln USD

blockchain

Blockchain Capital, fundusz venture capital dla twórców kryptowalut, ogłosił uruchomienie dwóch nowych funduszy ukierunkowanych na inwestowanie w start-upy kryptowalutowe. W praktyce mowa o aż 580 milionów dolarów, co udowadnia, że inwestorzy nadal są zainteresowani sektorem blockchaina.

Blockchain Capital i rekordowa zbiórka kapitału

Jak przekazano, największa w historii Blockchain Capital zbiórka jest wyrazem zaufania w „długoterminową perspektywę i doświadczenie” firmy.

W komunikacie prasowym Spencer Bogart, komplementariusz w Blockchain Capital, wyjaśnił znaczenie pokonywania trudności w branży, stwierdzając, że „zamiast brać pod uwagę podstawowe wskaźniki tworzenia długoterminowej wartości, inwestorzy często błędnie oceniają tempo zachodzenia innowacji”.

Obydwa nowe fundusze venture capital przeznaczą odpowiednio dwie trzecie i jedną trzecią z 580 milionów dolarów na swoje inwestycje. Skoncentrują się one na sześciu sektorach: finanse zdecentralizowane, finanse scentralizowane, infrastruktura scentralizowana, infrastruktura zdecentralizowana, gry i sektor konsumencki/społeczny.

Eksperci firmy pozostają optymistami co do ewolucji rynku oraz tego, jak blockchain i kryptowaluty mogą się rozwijać nawet przy obecnych wyzwaniach. Blockchain Capital stwierdziło, że strategia firmy polega na „wykorzystaniu technologii blockchain w celu dostosowania zachęt, przywrócenia zaufania użytkowników i przeprojektowywaniu umowy społecznej w naszym coraz bardziej cyfrowym świecie”.

„Nie” dla AI

Początki ostatniego funduszu uruchomionego przez firmę sięgają 2021 r. Wtedy to Blockchain Capital zebrało 300 milionów dolarów od partnerów takich jak Paypal i Visa na swój piąty fundusz venture capital. W obecnej, nowej fazie firma będzie nadal koncentrować się na możliwościach związanych z blockchainem i kryptowalutami, ignorując jakąkolwiek ekspansję na inne rynki, w tym sztucznej inteligencji (AI).

Bogart podkreślił, że na rynku „VC zawsze istniała pokusa dot. eksperymentowania w nowych sektorach, ale nie mamy zamiaru się rozwijać [w kierunku AI] i stać się funduszem AI lub funduszem hedgingowym i handlującym tokenami”.

Spółka ma nadzieję zainwestować pozyskany nowy kapitał w ciągu najbliższych trzech lat. Według Bogarta proces ten może zostać jednak przyspieszony i skrócony finalnie tylko do dwóch lat. Alternatywą jest spowolnienie inwestowania nawet do pięciu lat – wszystko w zależności od dostępnych możliwości.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments