Bitcoin przebił 28 000 USD, ether 1800 USD

393
bitcoin

Bitcoin kosztuje dziś ok. 28 500 USD. Oznacza to skok ceny o aż 5 proc. w skali doby.

Kurs bitcoina w górę!

Dziś za jednego bitcoina płaci się ok. 28 500 USD. Od wczoraj cena wzrosła o 5 proc., w skali 7 dni o 0,2 proc. Z kolei 1 ETH kosztuje 1811 USD, co przekłada się na skok kursu o 3,8 proc. w skali 24 h i o 0,4 proc. w ciągu 7 dni.

Bitcoin Fear and Greed Index wynosi 57, co oznacza chciwość inwestorów.

Ethereum Fear and Greed Index wynosi z kolei 57 (chciwość).

Kryzys bankowy napędza wzrosty kryptowalut?

Wielu ekspertów wskazuje na to, że na rynku kryptowalut może zaczynać się hossa. Tę może napędzić kilka czynników. Jednym z nich jest kryzys bankowy. Jak dotąd upadły dwa duże banki w USA (jednym z nich był świadczący usługi startupom Silicon Valley Bank) i jeden mniejszy – kryptowalutowy Silvergate. Problemy ma też szwajcarski Credit Suisse. Wczoraj zaś 150 śledczych zrobiło nalot na biura czołowych francuskich banków. Chodzi m.in. o Societe Generale SA, BNP Paribas SA., HSBC Holdings, Natixis SA oraz Exane BNP. Chodzi o dochodzenie dot. prania pieniędzy i unikania płacenia podatków w kontekście wypłacania dywidend. Złe newsy dot. rynku bankowego napędzają ewidentnie wzrosty na bitcoinie i innych czołowych kryptowalutach.

Drugim czynnikiem, który może napędzić hossę, jest ponowne otwarcie się Chin na kryptowaluty, poprzez Hongkong, gdzie rejestrują się obecnie blockchainowe firmy. Nie wykluczone, że Hongkong stanie dla chińskich inwestorów hubem do inwestowania w cyfrowe aktywa, co może napędzić kolejne wzrosty.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments