Binance wycofuje się z Rosji i prosi klientów o wypłatę rubli

Udostępnij

Użytkownicy Binance Russa mają nieco ponad dwa miesiące na wycofanie swoich rubli z giełdy. Firma wycofuje się bowiem z Rosji.

Binance wychodzi z Rosji

Binance przestanie przyjmować depozyty w rublach rosyjskich (RUB) już od 15 listopada 2023 r.. Poradziło również użytkownikom, aby wycofali RUB z platformy, ponieważ spodziewa się zakończenia wypłat RUB 31 stycznia 2024 r.

W ogłoszeniu zauważono, że użytkownicy Binance mogą przesyłać swoje środki do CommEX, nowej giełdy kryptowalut, która przejęła rosyjski oddział Binance we wrześniu 2023 r. Firma zauważyła też, że wypłaty w RUB na CommEX będą wolne od opłat.

Inne opcje wypłat obejmują partnerów fiducjarnych Binance, którzy umożliwią użytkownikom konwersję RUB na kryptowalutę za pomocą narzędzia do konwersji lub po prostu wymianę na rynku spot Binance.

Binance nie określiło opłat za inne metody wypłat.

CommEX

Firma CZ ogłosiła niedawno, że całkowicie wychodzi z Rosji. Robi to poprzez sprzedaż swojej infrastruktury nowo uruchomionej giełdzie kryptowalut znanej jako CommEX. Transakcja szybko wywołała kontrowersje, ponieważ Binance i CommEX nie przekazały zbyt wielu informacji na temat wielkości transakcji ani tego, kim są założyciele CommEX.

Wielu obserwatorów kryptowalut spekuluje, że CommEX to po prostu nowa nazwa rosyjskiej odnogi Binance, co pozwoli marce de facto pozostać w Rosji i nie ponosić konsekwencji wynikłych z zachodnimi sankcjami, jakie są nakładane na Moskwę. Sceptycy znaleźli istotne dowody na poparcie takich twierdzeń, w tym zatrudnienie przez CommEX prominentnych byłych menedżerów Binance.

Binance nadal jednak zaprzecza zarzutom o możliwych powiązaniach między jej platformą a CommEX. „Dzięki tej sprzedaży Binance całkowicie opuszcza Rosję. Nie mamy planów powrotu” – powiedział Cointelegraph rzecznik Binance.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również