Bibby Financial Services – opinie Klientów o firmach faktoringowych

Udostępnij

Bibby Financial Services opinie – jeśli zdarzyło Ci się wpisać w wyszukiwarkę Google powyższe hasło, to z pewnością zastanawiasz się nad skorzystaniem z faktoringu. W tym artykule prześledzimy opinie Klientów o tej usłudze. Zrobimy to na przykładzie wspomnianej już sprawdzonej i docenionej marki, jaką jest Bibby Financial Services.

Opinie klientów o firmach faktoringowych. Czy warto skorzystać z usług faktora?

Bibby Financial ServicesBibby Financial Services opinie – zanim przejdziemy do tego punktu, zacznijmy od stwierdzenia najistotniejszego z punktu widzenia przedsiębiorcy faktu. Otóż faktoring jest niezwykle przydatny w kontrolowaniu finansów danego przedsiębiorstwa. Jest tak, gdyż usługa ta niesie ze sobą ogrom korzyści. Dla przykładu pomaga on w utrzymaniu płynności finansowej firmy. Poprzez uzyskanie kapitału obrotowego zabezpiecza ją także przed niespodziewanymi wydatkami i zatorami płatniczymi, których ryzyko wystąpienia w czasach kryzysu jest przecież znacznie większe, niż w czasie dobrej koniunktury.

Niezależnie od faktu, że sama usługa faktoringu jest niezwykle korzystna dla przedsiębiorcy, opinie klientów o formach faktoringowych mogą być skrajnie różne. Jest tak dlatego, że polski rynek obfituje w szeroką gamę wyboru najróżniejszych faktorów, spośród których nie wszyscy są profesjonalni. Co gorsza, niektórzy z nich mogą być nawet nieuczciwi i mieć złe intencje w stosunku do danego przedsiębiorcy, który pobiera u nich usługę faktoringu.

Dobrze i źle wykonana usługa faktoringu

Zacznijmy od nierzetelnych faktorów, których oferty znaleźć można na polskim rynku. Czym więc objawiać się może źle wykonana usługa faktoringu? Wedle badań przeprowadzonych wśród osób korzystających z wyżej wymienionych usług, jako najczęściej wymienianym minusem jest nieprzychodzenie pieniędzy na czas. Chodzi oczywiście o gotówkę, którą faktor powinien wypłacać faktorantowi w zamian za faktury z odroczonym terminem płatności.

Dobrze na tym tle wypada wspomniana już w artykule ponadnarodowa marka Bibby Financial Services. W jej przypadku czas oczekiwania na pieniądze za fakturę z odroczonym terminem płatności jest nie dłuższy niż 24 godziny. Podkreślić należy fakt, że jest to bardzo krótki okres – w porównaniu do tego, który oferuje konkurencja, a co za tym idzie, bardzo dobry wynik.

Badanie opinii klientów. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru firmy faktoringowej?

Powyżej wymieniliśmy najczęstszy powód określenia usługi faktoringowej jako nierzetelną, czy zgoła złą. Dochodzą do niej także te pomniejsze, w postaci choćby złej obsługi klienta. Przy tym punkcie warto się zatrzymać. Jeśli więc już podczas wstępnej rozmowy telefonicznej, w której wybadać chcemy czy dany faktor zapewni nam korzystne rozwiązanie – usłyszymy, że obsługa klienta jest na niskim poziomie, to powinna włączyć się nam lampka ostrzegawcza. Warto więc w takiej sytuacji dopytać o przebieg typowej transakcji.

Inną kwestią jest to, że zawsze, przed dokonaniem wyboru danej firmy faktoringowej dokładnie obejrzeć powinniśmy jej stronę internetową. Stanowi to bowiem pierwszy kontakt, pomiędzy daną marką a klientem. Szczególną uwagę poświęcić powinniśmy także zakładce case study, poświęconej firmom, które skorzystały już z usług danego faktora. Powinniśmy obejrzeć także wystawione marce opinie. Nie ograniczajmy się jednak jedynie do tych, które widnieją na podstronie faktora. Poszukajmy głębiej i przeprowadźmy research.

Klienci firm faktoringowych wypowiadają się: Co warto wiedzieć przed podpisaniem umowy?

Na koniec prześledźmy również spostrzeżenia klientów dotyczące podpisywania umowy faktoringowej. Tutaj większość z nich mówi jednym głosem: dokument powinien być maksymalnie przejrzysty, czytelny i zrozumiały. Jeśli taki nie jest – może to źle świadczyć o oferującej go firmie faktoringowej. Dodatkowym czynnikiem jest pomoc i wytłumaczenie, które powinny zaproponować nam pracownice faktora podczas samego czytania i podpisywania umowy. Ujmując to w krótkie słowa podsumowania: im bardziej pomocny, życzliwy personel oraz prosta i klarowna umowa, tym lepiej wykonanej usługi możemy się spodziewać.

Otwarta debata o firmach faktoringowych – klienci dzielą się swoimi doświadczeniami

Zamiast podsumowania zachęcamy do wyrażania w Internecie swoich ocen dotyczących konkretnych faktorów oraz usług faktoringowych, z których skorzystaliśmy. Klienci dzielący się swymi doświadczeniami i szeroka debata na temat firm faktoringowych na pewno pomoże kolejnym przedsiębiorcom w dokonaniu najtrafniejszego wyboru tej marki, która zaoferuje mu najlepsze rezultaty.

Najnowsze

Zobacz również