Bank Pekao udostępnił usługę otwartej bankowości

257

Bank Pekao udostępnił usługę otwartej bankowości, podał bank. Klienci Pekao mają możliwość podglądu stanu swoich kont z ośmiu innych banków. Ponadto Pekao w ramach usługi otwartej bankowości umożliwia także przelewy zagraniczne.

„W ramach otwartej bankowości świadczone są dwie usługi. Klienci po zalogowaniu do serwisu Pekao24 lub aplikacji PeoPay zyskują wygodny dostęp do informacji o swoich rachunkach w różnych bankach. Usługa jest dostępna dla rachunków w: PKO BP, Inteligo, Santander, mBank, BNP Paribas, ING, Alior Bank i Millennium. Ponadto za pomocą serwisu Pekao24 można zlecić płatność z rachunku w formie przelewu krajowego. Pekao jako jedyny bank w Polsce w ramach usługi otwartej bankowości udostępnia również przelewy zagraniczne (SEPA, SWIFT) z rachunków w PKO BP, BNP Paribas, Alior Bank i Millennium, ING Bank i Inteligo” – czytamy w komunikacie.

Wkrótce usługa inicjowania przelewów z konta w innym banku będzie dostępna także w nowej wersji aplikacji PeoPay. Dzięki agregacji rachunków zarządzanie bieżącymi finansami i podgląd stanu kont w jednym serwisie bankowości elektronicznej będzie łatwiejsze niezależnie od liczby banków, w których klient posiada rachunki płatnicze, podano także.

Otwarta bankowość umożliwia także lepszy przepływ informacji między instytucjami finansowymi na życzenie klienta. Dzięki zdalnemu dostępowi do historii transakcji z różnych rachunków klienci będą mogli łatwiej zawnioskować o pożyczkę, kredyt lub kartę kredytową, bez dostarczania zaświadczeń z innych banków, podkreślono w materiale.

„Otwarta bankowość to nowy standard usług płatniczych, dzięki któremu klienci zyskują narzędzie umożliwiające zarządzanie kontami z różnych banków w jednym serwisie. Wdrożenie takiego rozwiązania oznacza przede wszystkim wygodę i nowe możliwości, ale także bezpieczeństwo płatności i danych klientów. Ponadto usługa pozwala bankowi lepiej poznać preferencje swoich klientów i skierować do nich bardziej spersonalizowaną ofertę” – powiedział dyrektor departamentu innowacji i płatności w Banku Pekao Bartosz Zborowski, cytowany w komunikacie.

Usługa otwartej bankowości będzie dostępna w nowej wersji aplikacji PeoPay. Będzie ona sukcesywnie udostępniana do pobrania w sklepie Google Play i App Store.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 203,32 mld zł na koniec 2019 r.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments