Aż pięć milionów adresów przechowuje litecoiny od ponad 12 miesięcy

47

Pomimo stałego spadku ceny litecoina (LTC), liczba adresów, na których przez ponad 12 miesięcy znajdowała się piętnasta co do wielkości kryptowaluta na świecie, wzrosła prawie dwukrotnie. I to w ciągu jedynie roku.

Liczba litecoinowych wielorybów rośnie

Według platformy analitycznej IntoTheBlock liczba długoterminowych posiadaczy LTC właśnie osiągnęła w tym tygodniu poziom aż pięciu milionów, co wskazuje na „rosnące zaufanie” do takich aktywów.


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


Pięć milionów adresów, których właściciele hodlują LTC przez ponad rok, oznacza znaczny wzrost – o 96% – w porównaniu z poprzednią wartością – 2,55 milionami adresów, na których znajdował się ten altcoin przez rok, od sierpnia 2021 r. do sierpnia 2022 r. Do tego aż 13% całkowitej podaży litecoina pozostało nietknięte przez pięć lat, a uczestnicy rynku cierpliwie czekali na trzeci halving kryptowaluty, który miał miejsce w tym roku.

To nie koniec dobrych wiadomości. Przed halvingiem, który obniżył nagrodę dla górników z 12,5 LTC do 6,25 LTC, poziom wyszukiwania informacji nt. litecoina w sieci również osiągnął nowy roczny szczyt.

Brak hossy

Chociaż halvingi są zwykle postrzegane jako katalizatory wzrostów kursu, cena litecoina po tym wydarzeniu jednak spadła. Od tego czasu litecoin stracił ponad 32% swojej wartości, spadając z 92 dolarów do obecnej ceny – ok. 62 dolarów.

Nie oznacza to jednak, że kurs LTC już mocno nie wzrośnie. Może się tak stać, gdy rozpocznie się hossa na całym rynku. Tą może rozpocząć parę wydarzeń. Po pierwsze, w kwietniu 2024 r. w sieci bitcoina także zajdzie halving. Do tego wiosną Fed może zacząć obniżać stopy procentowe, co przełoży się na wzrosty na wielu rynkach Wisienką na torcie może okazać się utworzenie ETF-ów rynku spot bitcoin i etheru oraz futures ETH.

Litecoin – może okazać się też bezpiecznym walorom do inwestowania, bowiem, zdaniem wielu ekspertów, wyróżnia się tym, że jako jeden z nielicznych altcoinów jest niemal powszechnie klasyfikowany jako towar (np. w postępowaniu prawnym podjętym przeciwko Binance), a nie papier wartościowy.

Do tego współczynnik hash sieci i trudność kopania LTC oscylują w pobliżu najwyższych poziomów w historii.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments