Aż 56 mln milionerów stało się bogaczami dzięki inwestycji w kryptowaluty

Udostępnij

Badanie przeprowadzone przez Henley & Partners, firmę doradczą z Londynu, ujawnia interesujący spostrzeżenie: spośród 56,1 miliona milionerów na świecie aż 88 200 zarobiło fortunę na kryptowalutach.

Kryptomilionerzy

W chwili pisania tego tekstu rynek kryptowalut może pochwalić się wyceną nieco powyżej 1 biliona dolarów. Henley & Partners, znana firma konsultingowa, podaje, że spośród dzisiejszych 88 200 kryptowalutowych milionerów aż 40 500 zawdzięcza swoje bogactwo wyłącznie bitcoinowi (BTC). Oznacza to, że kryptowalutowi milionerzy stanowią zaledwie 0,157% z łącznej liczby 56,1 miliona milionerów, którzy obecnie żyją na całym świecie.


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


Zagłębiając się w dane Henley & Partners, widzimy, że 182 osoby osiągnęły status centymilionerów właśnie dzięki inwestycjom w kryptowaluty. Dla jasności, centymilioner to ktoś, kto posiada aktywa o wartości aż 100 milionów dolarów. Co ciekawe, 78 z tych centymilionerów zawdzięcza swoje fortuny inwestycji w BTC. Co więcej, sześć osób zostało miliarderami dzięki BTC, podczas gdy około 22 miliarderów zgromadziło swoje bogactwo dzięki altcoinom.

Najbogatsi

Do elitarnej grupy kryptocentymilionerów i miliarderów w 2023 r. zaliczają się: dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao (CZ), Chris Larsen z Ripple, bliźniacy Winklevoss z Gemini, inwestor venture capital Tim Draper, Michael Novogratz z Galaxy, Brian Armstrong z Coinbase, Dan Larimer z Block.one, Anthony Di Iorio z Ethereum, Barry Silbert z Digital Currency Group, Brad Garlinghouse z Ripple, założyciel Bitcoin.com Roger Ver, były dyrektor generalny Bitmain Jihan Wu i inwestor venture capital Matthew Roszak.

Dr Juerg Steffen, dyrektor generalny Henley & Partners, podkreślił w raporcie, że w miarę jak rządy opracowują regulacje dotyczące kryptowalut, entuzjaści kryptowalut i inwestorzy aktywnie poszukują możliwości migracji inwestycyjnej w celu ochrony swoich aktywów.

– W ciągu ostatnich sześciu miesięcy zaobserwowaliśmy znaczny wzrost zapytań ze strony kryptowalutowych milionerów, którzy chcą zbudować realny „Plan B”, aby zabezpieczyć się przed potencjalnymi przyszłymi zakazami handlu lub używania kryptowalut w swoich krajach oraz aby zmniejszyć ryzyko związane z agresywną polityką fiskalną, która sprawia, że rząd opodatkowuje aktywa cyfrowe u źródła – zauważył Steffen.

Dziś jeden bitcoin kosztuje ok. 25 800 USD. Oznacza to spadek o ok. 7 proc. w skali 7 dni.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również