Dzień Inwestora Indywidualnego

ASBIS zamknął bardzo dobry grudzień i dalej intensywnie rozwija swoje operacje

Udostępnij

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor z wartością dodaną, deweloper i dostawca produktów, rozwiązań i usług ICT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), według wstępnych danych szacunkowych wypracował w grudniu 2023 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 328 mln USD, wobec 303 mln USD w grudniu 2022 r., co oznacza wzrost o ok. 8%. Oznacza to, że prognoza wyników finansowych na 2023 r. na poziomie przychodów została zrealizowana.

„Grudzień był dla ASBIS bardzo intensywny. Nasza prognoza na poziomie przychodów została zrealizowana. Nie zwalniamy jednak tempa. Jak zwykle wyznaczamy sobie ambitne plany. Intensywnie rozwijamy sprzedaż nie tylko w Europie Środkowo-Wschodniej i Azji, ale też w Afryce oraz Europie Zachodniej, gdzie inwestujemy i oczekujemy realizacji znaczących projektów. Wzmacniamy też nasze zaplecze nie tylko produktowe, ale też logistyczne, dzięki czemu będziemy w stanie sprostać rosnącemu popytowi ze strony naszych klientów. Ten rok, pomimo spowolnienia rynkowego może być kolejnym rokiem intensywnego rozwoju ASBIS i wzmocnienia naszej pozycji rynkowej” – powiedział Serhei Kostevitch, CEO Grupy ASBIS.

„W grudniu 2023 r., praktycznie nie odnotowaliśmy znaczących zmian wśród liderów sprzedaży. Były nimi: Kazachstan, Słowacja, Ukraina oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. Polska była jednym z liderów wzrostu naszej sprzedaży wypracowując ponad 70-proc. wzrost przychodów rok do roku” – dodał Serhei Kostevitch.

O Grupie ASBIS (GPW: ASB)

ASBIS Group jest wiodącym dystrybutorem z wartością dodaną, deweloperem i dostawcą produktów, rozwiązań i usług ICT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) z lokalnymi operacjami w Europie Środkowo-Wschodniej, republikach bałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Działalność ASBIS opiera się na trzech filarach:
1. Dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego stosowanego przez klientów w biurach i ośrodkach przetwarzania danych, jak również elektroniki użytkowej poprzez:
a. Sieci detaliczne i sklepy internetowe
b. Resellerów współpracujących z małymi i średnimi przedsiębiorstwami
c. Bezpośrednio do dużych przedsiębiorstw.
2. Pełnym zakresie działalności w obszarze produktów najwyższej światowej klasy – od naukowej działalności badawczo-rozwojowej poprzez projektowanie i inżynierię, tworzenie oprogramowania i firmware, aż po produkcję i marketing produktów i rozwiązań IT i obsługujących internet rzeczy (IoT) pod markami własnymi
a. Aeno (inteligentne urządzenia domowe z sektora małego AGD).
b. Canyon (inteligentne zegarki, power banki, akcesoria do komputerów i urządzeń mobilnych)
c. Cron Robotics (budowa własnych rozwiązań w segmencie robotyki, w tym cobotów)
d. Lorgar (akcesoria do gier oraz przesyłania strumieniowego)
e. Perenio (platforma IoT, routery IoT, aplikacje i urządzenia peryferyjne dla inteligentnego biura/domu, inteligentnego zdrowia)
f. Prestigio (inteligentne urządzenia i akcesoria, innowacyjne rozwiązania dla biznesu i edukacji itp.)
g. Prestigio Solutions (innowacyjne rozwiązania technologiczne dla biznesu i segmentu edukacji)
3. Kompleksowych projektach sprzedaży rozwiązań do dużych przedsiębiorstw za pośrednictwem rozbudowanych sieci Integratorów Systemów i Resellerów Wartości Dodanej.

ASBIS powstał w 1990 roku, w 1995 roku Spółka została zarejestrowana na Cyprze i od tego czasu prowadzi działalność z tego kraju. Firma posiada 2 główne centra dystrybucyjne na świecie zlokalizowane w Czechach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz 2 regionalne centra dystrybucyjne (Gruzja, RPA), filie w 34 krajach, ponad 2 500 pracowników i około 20 000 aktywnych klientów w 60 krajach na całym świecie. W 2022 roku Grupa zrealizowała sprzedaż na poziomie blisko 2,7 mld USD.

Akcje Spółki są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od października 2007 r. pod symbolem „ASB” (ASBIS).

Nowości i więcej informacji można znaleźć:

www.asbis.com

Najnowsze

Zobacz również