Aplikacja Alior Banku została udostępniona w Huawei AppGallery

446

aplikacje mobilneAlior Mobile – aplikacja Alior Banku – została udostępniona w AppGallery, podał bank. Aplikacja banku w pierwszej kolejności będzie dostępna dla urządzeń Huawei opartych o Google Mobile Services, a docelowo zostanie zintegrowana z Huawei Mobile Service.

„Celem Alior Banku jest stały rozwój aplikacji, wyjście poza ramy bankowości i stworzenie w niej ekosystemu usług pozabankowych, z których klient będzie mógł wygodnie korzystać o każdej porze, bez względu na to, gdzie się znajduje. Dlatego w Alior Mobile sukcesywnie dodawane są kolejne rozwiązania własne oraz partnerów zewnętrznych, dzięki którym aplikacja zyskuje nowych użytkowników. W III kwartale 2020 roku ich liczba wyniosła 585 tys., co oznacza 47% wzrost w ciągu roku” – czytamy w komunikacie.

Dążąc do zwiększenia popularności aplikacji, Alior Bank zdecydował o zawiązaniu współpracy z firmą Huawei. Od teraz klienci banku znajdą jego aplikację mobilną w AppGallery, autorskim sklepie z aplikacjami Huawei, wskazano również.

„Koniec tego roku jest dla nas niezwykle intensywny, praktycznie każdego dnia do AppGallery dołączają ważne aplikacje, w tym aplikacje z sektora bankowego, które są dla nas szczególnie istotne. Bardzo się cieszymy, że Alior Mobile jest wśród nich” – powiedział dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska Witold Walczak.

„Zależy nam na popularyzacji cyfrowych kanałów bankowości. Dlatego cieszy nas możliwość dotarcia do kolejnej grupy klientów, która może przekonać się, że Alior Mobile to nie tylko aplikacja bankowa, ale również bezpieczne narzędzie do zarządzania wieloma osobistymi sprawami z dowolnego miejsca i o dowolnej porze” – dodał dyrektor Działu Systemów Digital w Alior Banku Michał Targoński.

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa razem banku wyniosły 76,71 mld zł na koniec 2019 r.

Poprzedni artykułCherrypick Games chce złożyć prospekt emisyjny do KNF w I kw. 2021 r.
Następny artykułPunch Punk Games planuje debiut na NewConnect na początku 2021 r.
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments