Anwim sfinalizował przejęcie sieci eMILA od BM Reflex

232

Anwim – właściciel sieci stacji paliw Moya – podpisał z BM Reflex umowę przyrzeczoną, dotyczącą zakupu części sieci stacji eMILA i tym samym rozpoczął proces włączania ich do swojej sieci stacji paliw, podała spółka.

„Anwim przejmie stacje eMILA rozlokowane w dużych miastach Polski (m.in. w Gdańsku, Gdyni, Lublinie, Wrocławiu, Poznaniu, Toruniu, Szczecinie czy w Łodzi). Proces przejęcia stacji paliw rozpocznie się w listopadzie br., a zakończy w lutym 2021 r. Kolejnym krokiem będzie rebranding stacji eMILA na niebieskie barwy Moya” – czytamy w komunikacie.

O podpisaniu umowy przedwstępnej w sprawie przejęcia sieci eMILA Anwim informował w czerwcu br. W ramach umowy Anwim miał przejąć w 2020 roku 26 obiektów należących do spółki BM Reflex z opcją na dokupienie dodatkowych czterech w 2021 r.

Sieć eMILA powstała w marcu 2014 roku, gdy spółka BM Reflex nabyła od firmy Shell Self Service 27 samoobsługowych stacji paliw funkcjonujących wcześniej pod nazwą Neste.

Spółka Anwim od 2009 roku zarządza niezależną siecią stacji paliw pod marką Moya, która na koniec 2019 r. liczyła 240 placówek i była szóstą największą siecią stacji paliw w Polsce. Plany zakładają powiększenie sieci do 350 obiektów do 2023 r.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments