Dzień Inwestora Indywidualnego

Anthony Scaramucci: SEC w dziwny sposób popiera BTC

Udostępnij

Były dyrektor ds. komunikacji Białego Domu powiedział, że SEC w dziwny sposób popiera BTC.

Anthony Scaramucci mówi o obecnej sytuacji BTC

Anthony Scaramucci, bo o nim mowa, to założyciel i dyrektor generalny firmy zarządzającej alternatywnymi aktywami SkyBridge Capital. Teraz przewiduje, że BTC osiągnie nowe ATH przed końcem 2024 r.

W wywiadzie dla CNBC amerykański finansista, który przez krótki czas pełnił funkcję dyrektora ds. komunikacji Białego Domu w 2017 r., powiedział, że BTC prawdopodobnie pobije swój rekord cenowy do stycznia 2025 r.. Powód? SEC umożliwiła nowym inwestorom detalicznym dostęp do wiodącego waloru cyfrowych właśnie poprzez ETF.

Jego zdaniem długo oczekiwane zatwierdzenie ETF-ów zapewnia już teraz inwestorom detalicznym dostęp do BTC, zapewniając im alternatywę dla obecnego systemu finansowego i przyspieszając adopcję kryptowalut. Założyciel SkyBridge uważa też, że decyzja SEC jest przełomowym momentem dla bitcoina.

– Myślę, że jest to ogólnie znacznie szersza historia dotycząca własności cyfrowej i myślę, że bitcoin prawdopodobnie osiągnie swój rekord wszechczasów przed końcem roku – stwierdził dyrektor generalny.

Bitcoin zarejestrował ATH w listopadzie 2021 r. podczas ostatniej hossy. Jednak cena aktywa spadała potem przez niemal cały 2022 r. Następnie cena kryptowaluty wzrosła o 160% w 2023 r. – głównie pod wpływem emocji związanych z potencjalnym wtedy jeszcze zatwierdzeniem spotowego funduszu ETF.

SEC popiera BTC?

Według Scaramucciego rok 2022 był „bardzo brutalny” dla SkyBridge, ale rok 2023 stał się najlepszym rokiem po tym, jak firma „stopniowo” kupowała BTC, Ether (ETH) i Solanę (SOL). Były dyrektor ds. komunikacji Białego Domu powiedział, że SEC w dziwny sposób popiera BTC, ponieważ agencja umożliwiła inwestorom dodanie aktywów kryptowalutowych do ich rachunków maklerskich, a jednocześnie jej szef, Gary Gensler, nadal atakuje BTC.

I faktycznie, godzinę po tym, jak SEC włączyła zielone światło dla ETF-ów BTC Gensler opublikował swój komunikat, w którym podkreślił, że SEC zatwierdziła fundusze, ale nie zaleca inwestowania w BTC. W mediach wskazał, że kryptowaluta to narzędzie przestępców, co zostało już parokrotnie obalone przez ekspertów.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również