Amon Amarth wchodzi na rynek gier planszowych

Udostępnij

Muzycy coraz częściej próbują zarabiać nie tylko na muzyce, ale też na gadżetach. Zespół Amon Amarth wyda powieść graficzną i grę planszową, opowiadającą historię przedstawioną w tekstach na ostatnim albumie grupy “The Great Heathen Army”.

Książka i gra dla fanów Wikingów

Książka i gra zostaną wydane przez Z2 Comics,

“The Great Heathen Army” ma być powieścią graficzną. Członkowie Amon Amarth opisują ją jako “brutalną opowieść o wojnie, rozlewie krwi i chwale w czasach, gdy najazdy Wikingów siały terror na wybrzeżach Anglii”. Do tego dojdzie gra planszowa, jaką można zobaczyć na teledysku do tytułowego utworu z najnowszej płyty zespołu.

Powieść ma opowiadać o oblężeniu, jakie miało miejsce w IX. wieku. Wikingowie zaatakowali wtedy Anglię.

Wiadomo, że w produkcji powieści graficznej i gry planszowej pomagał Dan Watters, który stał też za wydaniem komiksu “Abigail”, który opowiadał z kolei historię opowiedzianą na koncepcyjnym albumie Kinga Diamonda z 1987 roku o tym samym tytule.

Watters tak opisał współpracę z Amon Amarth:

Praca z zespołem nad „The Great Heathen Army” oznaczała dla mnie zanurzenie się w mity, historię i heavy metal. Naszym celem było sprawienie, by czytelnik poczuł się, jakby naprawdę był częścią tej powieści. Mierząc się z terrorem najeźdźców, gdzie demony i bogowie czają się na każdym kroku. Nie zabrakło tam oczywiście miejsca na buńczuczność, agresję i typową wikińską przemoc”.

Kawa od Cannibal Corpse

To nie pierwszy razy, gdy zespół metalowy próbuje zarabiać na gadżetach związanych z jego muzyką.

Grupa Cannibal Corpse oraz firma Conceps Cafe uruchomiły miesiąc temu sprzedaż kawy o nazwie Beheading and Brewing. Na opakowaniu umieszczono makabryczną grafikę, która została zaprojektowana przez Vincenta Locke’a. Ta przypomina fronty okładek zespołu, który słynie z inspirowania się makabrą.

Z kolei blisko rok temu East Coast Rock Apparel nawiązało współpracę z zespołem i zaoferowało fanom death metalu olejek do brody “Butchered Body”. Produkt jest wykonany z argonu, jojoby, olejku ze słodkich migdałów i mikstury olejków eterycznych.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również