Do Allegro Smart! dołączył kurier pickpack realizujący dostawy w dniu zamówienia

Udostępnij

AllegroDo Allegro Smart! dołączył nowy kurier – pickpack – firma realizująca na Allegro dostawy w dniu zamówienia przez 7 dni w tygodniu, podało Allegro. Spółka podkreśla, że liczba ofert na Allegro z możliwością dostawy natychmiastowej w dniu zamówienia na terenie największych miast Polski przekroczyła 1,5 mln.

„Dzięki dołączeniu nowego kuriera – firmy pickpack – do oferty Allegro Smart! jeszcze więcej klientów będzie mogło skorzystać z darmowej dostawy w kilka godzin od zamówienia. Na początku z usługi skorzystają mieszkańcy Warszawy. Allegro pracuje nad rozszerzeniem oferty pickpack dla klientów z kolejnych miejscowości” – czytamy w komunikacie.

Z dostawy w dniu zamówienia klienci na Allegro mogą korzystać od ponad roku. Przesyłki do 7 największych Polskich miast dostarcza firma X-press Couriers.

„Dzięki współpracy z firmą pickpack jeszcze więcej klientów będzie mogło otrzymać swoje zakupy już w dniu złożenia zamówienia. Obecnie ponad 80% zamówień z Allegro jest dostarczanych w ciągu 1-2 dni. To doskonały wynik, ale nasze ambicje są znacznie większe. Nieustannie pracujemy z naszymi partnerami logistycznymi, aby zapewnić klientom doskonałe doświadczenie zakupowe aż do momentu odbioru przesyłki. Klienci zyskują coraz więcej opcji dostawy – i mogą wybrać to, co w danej chwili jest dla nich najważniejsze. A dzięki Allegro Smart! bez względu czy zdecydują się na odbiór w punkcie czy ekspresowego kuriera, nie zapłacą za dostawę. Natomiast dla sprzedających krótki czas dostawy to szansa na zwiększenie atrakcyjności ofert oraz budowanie przewagi konkurencyjnej i satysfakcji klientów” – powiedział dyrektor Ddlivery experience w Allegro Łukasz Szczepański, cytowany w komunikacie.

Zamówienia z dostawą tego samego dnia Allegro wprowadziło ponad rok temu m.in. na terenie Warszawy, Poznania, Krakowa, Lublina, Łodzi, Wrocławia i Katowic.

„O tym, że oferty z krótkim czasem dostawy cieszą się coraz większym zainteresowaniem mogliśmy ostatnio przekonać się w okresie przedświątecznym. Jak podaje Allegro, podczas szczytu zakupowego pod koniec 2020 roku, klienci wybrali dostawę tego samego dnia dla ponad 30 tys. zamówień. Najpóźniej złożone zamówienie, które dotarło przed wigilią opłacono 23 grudnia o 15:42:04. Za pośrednictwem X-press Couriers klient otrzymał przesyłkę w niecałe 4 godziny” – czytamy dalej.

Z danych Allegro wynika, że klienci znacznie częściej wybierają oferty z deklarowanym krótkim czasem dostawy. Ponadto kupujący mogą szybciej znaleźć takie oferty dzięki filtrowi „Dostawa dzisiaj” oraz specjalnym oznaczeniom, podkreślono także.

„Dla sprzedających wysyłanie przesyłek metodami pickpack i X-press Couriers niesie również korzyści finansowe. Od stycznia Allegro uruchomiło Program Szybkich Dostaw. Przedsiębiorcy, których paczki docierają do klientów w tym samym lub kolejnym dniu, mogą liczyć na rabat transakcyjny. W zależności od metody dostawy może on wynieść nawet 3,99 zł za przesyłkę” – podsumowano w materiale.

Allegro jest platformą handlową numer 1 w Polsce. Sprzedaż realizowana jest głównie przez firmy za pośrednictwem platformy e-commerce typu marketplace Allegro.pl. Wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie grupy stanowiła ok. 3% rynku handlu detalicznego w Polsce w 2019 r. Od października 2016 r. Allegro należy do funduszy Cinven, Permira i Mid Europa. Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2020 r.

ISBnews
ISBnews
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.

Najnowsze

Zobacz również