Alior Bank udostępnił mikrofirmom w pełni zdalny proces kredytowy

840

Alior Bank udostępnił mikrofirmom w pełni zdalny proces kredytowy. Dotychczasowi i nowi klienci z tego segmentu mogą uzyskać finansowanie do 200 tys. zł bez konieczności wizyty w oddziale, podał bank.

Rozwiązanie działa w oparciu o autorską metodę weryfikacji klienta stworzoną przez zespół Alior Banku Foto ID oraz platformę Autenti i obejmuje kredyty obrotowe z zabezpieczeniem w formie gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) i okresem spłaty do 3 lat.

„Cieszymy się, że dzięki wprowadzonym rozwiązaniom klienci biznesowi Alior Banku mogą w naszym banku całkowicie zdalnie załatwić formalności związane z ubieganiem się o finansowanie. Mikrofirmy wykorzystają w tym celu platformę Autenti i podpis elektroniczny, natomiast małe, średnie i duże przedsiębiorstwa posiadające już zobowiązania kredytowe w Alior Banku zrobią to w oparciu o podpis kwalifikowany. Rozwój oferty cyfrowej jest naszym priorytetem” – powiedział dyrektor zarządzający Pionem Produktów Klienta Biznesowego w Alior Banku Marek Sołtysiak, cytowany w komunikacie.

„Stale rozszerzamy gamę produktów i usług dostępnych zdalnie, bo zdajemy sobie sprawę, że takie rozwiązania są dla klientów szybsze, wygodne i bezpieczne. Niebawem udostępnimy nowy moduł w bankowości elektronicznej BusinessPro, który umożliwi przedsiębiorcom zamawianie wybranych produktów i usług bankowych online z dowolnego miejsca na świecie” – dodał.

Foto ID to zdalna metoda weryfikacji tożsamości osób fizycznych powiązanych relacją z klientem biznesowym, od których wymagana jest zgoda na zaciągnięcie zobowiązania przez przedsiębiorcę. W taki sposób Alior Bank potwierdzi też tożsamość współmałżonków tych osób, jeśli ich akceptacja jest wymagana do udzielenia przedsiębiorcy finansowania, wskazano w materiale.

„Dzięki platformie Autenti osoby reprezentujące mikrofirmy mogą w bardzo prosty i szybki sposób, bez konieczności posiadania dodatkowych narzędzi, podpisywać dokumenty w sposób elektroniczny, nawet w przypadku wieloosobowej reprezentacji” – czytamy dalej.

Z finansowania mogą skorzystać firmy, które zakończyły rok obrachunkowy obejmujący co najmniej 10 miesięcy. Bank uzależnia decyzję o przyznaniu finansowani od wiarygodności i zdolności kredytowej firmy.

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa razem banku wyniosły 76,71 mld zł na koniec 2019 r.

Poprzedni artykułScope Ratings przyznała GTC rating inwestycyjny BBB-, perspektywa stabilna
Następny artykułPZPO: Wymiana opon w okresie ograniczeń zw. z pandemią jest dozwolona
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments