Aktualne ceny paliw na stacjach – 13 września

Udostępnij

Detaliczne ceny paliw w Polsce znów spadają. Ponadto, co istotne, część stacji przedłużyła wakacyjne promocje na zakup benzyny i oleju napędowego. Na dodatek, to nie koniec dobrych informacji dla kierowców – analitycy twierdzą, że w kolejnych dniach obniżki będą kontynuowane.

Jakie natomiast konkretnie ceny możemy zobaczyć dziś na stacjach? Przekonamy się poniżej:

Aktualne ceny paliw stacja paliw

Dziś za litr benzyny Pb 95 zapłacimy średnio 6.35 PLN. W przypadku Pb 98 musimy liczyć się z przeciętnym wydatkiem rzędu 7.10 PLN. Wyższy koszt muszą ponosić kierowcy aut z silnikiem Diesla. Średnia cena za litr oleju napędowego na stacjach paliw wynosi obecnie 7.40 PLN. Litr autogazu kosztuje natomiast teraz średnio 3.04 PLN.

W poniedziałek ceny benzyny i oleju napędowego spadły aż o ponad 10 groszy w porównaniu do piątkowych wskazań na stacjach. We wtorek natomiast zachowują się one bardzo stabilnie – ewentualne wahania cen z reguły nie przekraczają 2 groszy.

Jak dodatkowo obniżyć koszty tankowania?

Warto również wiedzieć, że takie stacje paliw, jak PKN Orlen, Lotos oraz BP wprowadziły rabat na paliwo, który pierwotnie miał obowiązywać do końca wakacji. Jednak Orlen przedłużył promocję do 15 września, Lotos, do końca tego miesiąca, a BP „do odwołania”. Na czym ten rabat polega?

Otóż, każdy uczestnik promocji może otrzymać aż 30 groszy rabatu na litrze benzyny lub oleju napędowego w ramach trzech tankowań do 50 litrów miesięcznie. W sierpniu można zatem kupić łącznie 150 litrów paliwa w promocji. Rozmyte zdjęcie stacji benzynowej popularnego koncernu

Aby skorzystać z rabatu, należy pobrać i zainstalować aplikację wybranej stacji benzynowej – w przypadku PKN Orlen jest to program Vitay, na stacjach Lotos program Navigator, a na BP – Payback.

Co dalej?

Eksperci uważają, że obniżki cen paliw będą kontynuowane. Według większości z nich możliwe jest, że jeszcze przed końcem tego tygodnia na stacjach zobaczymy cenę za litr benzyny Pb 95, która wyniesie 6.30 PLN.

Zdaniem analityków to zmiana sytuacji na rynku ropy, a także wahania kursu dolara w stosunku do złotówki sprzyjają ponownie spadkom cen na rynku hurtowym, które już widać na stacjach.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również