Akcje One More Level zniżkują po premierze “Ghostrunnera 2”

Udostępnij

W czwartek, 26 października o 17:00 zadebiutowała druga część stworzonej przez One More Level gry “Ghostrunner”. Produkcja, pomimo ciepłego przyjęcia przez branżę, na starcie przyciągnęła znacznie mniej graczy niż pierwsza część.

W efekcie, akcje One More Level notują szokującą serię spadków, a ich kurs podczas dzisiejszej sesji osiąga nowe tegoroczne minimum.

“Ghostrunner 2” mniej popularny niż pierwsza część gaming

Nie ma żadnych wątpliwości, że “Ghostrunner 2” został bardzo dobrze przyjęty przez świat gamingu. Gra, która swoją premierę miała 26 października, na portalu Metacritic, na podstawie 41 recenzji krytyków, zebrała aż 80 punktów.

Co więcej, z jeszcze bardziej pozytywnymi recenzjami mamy do czynienia ze strony użytkowników, od których “Ghostrunner 2” na portalu Metacritic otrzymał średnią ocenę 8,5 na 10. Z kolei na platformie Steam aż 89% z 863 opinii o grze jest pozytywnych.


Plantwear

 

Partnerem portalu Portfel Polaka jest Plantwear S.A., polski producent zegarków i biżuterii, oferujący najwyższej jakości produkty wykonane z naturalnych surowców: drewna i kamieni szlachetnych. Odkryj piękno i unikalność modowych dodatków.

Wybierz biżuterię dla siebie!


Inne statystyki są jednak skromne. Okazuje się bowiem, że osiągnięta w piątek po południu szczytowa liczba graczy w jednym momencie wyniosła tylko 2264. Dla porównania w pierwszą część “Ghostrunnera” w dniu premiery zagrało 11 294 osób. Ponadto, na liście Globalnych Bestsellerów Steama “Ghostrunner 2” zajmuje obecnie dopiero 157. miejsce.

Akcje nurkują

Jak nietrudno się domyślić, niskie zainteresowanie graczy drugą częścią “Ghostrunnera” nie uszło uwadze inwestorów.

Akcje odpowiedzialnego za produkcję gry studia One More Level co prawda w czwartek zyskały 1,4%, lecz od piątku rozpoczęła się prawdziwa fala spadków. Podczas ostatniej sesji ubiegłego tygodnia potaniały one aż o 22%, wczoraj straciły 9,9%, a dziś spadają o kolejne 8,3%.

Wykres akcji One More Level

Wyniki „Ghostrunnera 2” a sytuacja finansowa One More Level

Co ciekawe, ewentualny sukces lub porażka komercyjna drugiej części “Ghostrunnera” mimo wszystko nie odbiją się znacząco na sytuacji finansowej One More Level. Gra ta została bowiem stworzona przez polską spółkę na zamówienie włoskiego wydawcy 505 Games. To właśnie on jest głównym beneficjentem projektu.

One More Level otrzymywało zaś zaliczki w trakcie realizacji gry. Krakowskie studio będzie w okresie od premiery gry do października 2024 roku świadczyć dla niej wsparcie popremierowe, otrzymując z tego tytułu 590 tysięcy euro.

Warto jednak zwrócić uwagę, że One More Level jest również uprawnione do określonych procentowo tantiem od dochodu z komercjalizacji gry. Szymon Bryła, prezes spółki zapowiadał, że “jeśli gra będzie sprzedawać się co najmniej równie dobrze jak “Ghostrunner”, tantiemy będą istotnie wyższe od tych, jakie spółka otrzymała za pierwszą odsłonę”.

O One More Level

One More Level to gamingowa spółka z Krakowa, zajmująca się produkcją gier przeznaczonych na komputery osobiste oraz konsole. Studio to zostało założone w 2014 roku. Gamedev

One More Level ma na swoim koncie wyprodukowanie takich tytułów jak “God’s Trigger” oraz “Ghostrunner”. Obecnie zespół spółki tworzy 40 wysoko wykwalifikowanych specjalistów w produkcji gier. Akcje spółki notowane są na rynku NewConnect.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również