ABW zatrzymała kolejną osobę w sprawie fałszywych faktur

Udostępnij

ABW zarzuca mężczyźnie, jakiego zatrzymała, obrót fałszywymi fakturami VAT. W śledztwie prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu zatrzymano dotąd 26 osób.

Zatrzymanie

Ostanie zatrzymanie przez ABW miało miejsce w Warszawie. Podejrzany mężczyzna miał ponoć uczestniczyć w procederze wystawiania i posługiwania się fakturami VAT. Śledczy podają, że zatrzymany miał nawiązać kontakt z firmami, którym zależało na otrzymaniu tego typu dokumentacji. Do tego zlecał innemu podejrzanemu wystawianie faktur na usługi, których nie wykonano.

W procederze uczestniczyło przynajmniej 60 firm, które tworzyły powiązania mające utrudnić sprawdzenie, czy faktury są prawdziwe. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, popełnienia przestępstw skarbowych, fałszowania faktur i poświadczenia nieprawdy. Sąd zgodził się na tymczasowe aresztowanie podejrzanego

– podaje TVP.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Spis treści

Najnowsze

Zobacz również