Dzień Inwestora Indywidualnego

4 korzyści z ubezpieczenia na wakacje, o których musisz wiedzieć

Udostępnij

ubezpieczenia na wakacjePodróże to wyjątkowe doświadczenia. Możesz zobaczyć czarujące krajobrazy, poznać nową kulturę, skosztować wyśmienitej kuchni i odkrywać niezbadane terytoria. Trzeba jednak zauważyć, że często zagraniczne wyjazdy są również kosztownymi inwestycjami, na które oszczędzasz wiele miesięcy. By wrócić z nich z workiem cudownych wspomnień i poczuciem dobrze wydanych pieniędzy, warto odpowiednio wcześniej zapewnić sobie komfortową ochronę, czyli ubezpieczenie na wakacje. Przedstawiamy cztery najważniejsze korzyści tego rozwiązania.

1. Zabezpieczasz się przed niespodziewanymi kosztami

Jednym z najbardziej istotnych zakresów ochrony w ramach ubezpieczenia na wakacje jest pokrycie kosztów niespodziewanego leczenia. Jeśli zachorujesz lub odniesiesz jakiekolwiek obrażenia, wymagające hospitalizacji za granicą, Twoje polisa obejmie poniesione koszty leczenia. Problemy ze zdrowiem mogą dotknąć każdego – wystarczy niewinne skręcenie kostki bądź zatrucie pokarmowe, by pojawiła się konieczność wizyty w szpitalu. W wielu krajach oznacza to bardzo duże wydatki, które bez ubezpieczenia będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni. Dobra polisa obejmuje również koszty specjalistycznego transportu np. do miejsca Twojego zamieszkania oraz koszty ratownictwa.

2. Odzyskasz pieniądze, gdy musisz odwołać podróż

Nic nie stoi na przeszkodzie, by planując wyjazd z dużym wyprzedzeniem, zdecydować się na zakup ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wakacji. Nieoczekiwanie zdarzenia, takie jak choroba, zwolnienie z pracy, kradzież dokumentów czy wyznaczenie daty egzaminu poprawkowego, mogą doprowadzić do konieczności odwołania wyjazdu. Bez polisy stracisz mnóstwo pieniędzy wydanych już na bilety lotnicze i hotelowy pokój. Dzięki odpowiedniemu wariantowi ubezpieczenia nie tylko odzyskasz poniesione koszty w przypadku problemów, ale także będziesz mógł bez obaw czekać na swoją wymarzoną podróż.

3. Chronisz nie tylko siebie, ale i swoich bliskich

Dużą zaletą dobrego ubezpieczenia na wakacje jest także możliwość wyboru pakietu rodzinnego. To niezwykle ważne, gdy podróżujesz z dziećmi. Ten rodzaj polisy zagwarantuje Ci wypoczynek bez zbędnych zmartwień. Zakres ochrony będzie obejmować nie tylko koszty leczenia każdego uczestnika wyjazdu, ale także utratę bagażu oraz NNW. W wyższych pakietach dysponujesz również zabezpieczeniem swoich finansów w przypadku odpowiedzialności cywilnej np. za zniszczone przez dzieci wyposażenie hotelowego pokoju.

4. Bez trudu wybierasz dopasowana ofertę i nie tracisz czasu

Obecnie na rynku znajdziesz kilka firm, oferujących dobre ubezpieczenie na wakacje w kilku różnych pakietach i wariantach. Wygodnie możesz porównać poszczególne rozwiązania, sprawdzić sumy określonych polis, a także dopasować ich zakres oraz rozszerzenia do Twoich indywidualnych potrzeb. Dzięki temu jesteś kompleksowo chroniony i możesz beztrosko cieszyć się każdym wyjazdem.

Najnowsze

Zobacz również