Dziś poznamy szczegóły II etapu odmrażania gospodarki

244

Dziś przed południem premier Mateusz Morawiecki ma podać zakres i datę wprowadzenia 2. etapu odmrażania gospodarki. – Ogłosimy to około godz. 10 – poinformował rzecznik rządu Piotr Mueller.

Mueller o planach rządu mówił w radiowej Jedynce. – 2. etap to m.in. kwestia otwarcia hoteli, marketów budowlanych, bibliotek i muzeów – wyjaśnił, ale dodał też, że możemy spodziewać się nowych regulacji dotyczących żłobków i przedszkoli. – Mamy sytuację, w której liczba zachorowań nadal rośnie, ale rośnie w taki sposób, który pozwala na to, by służba zdrowia mogła zaopiekować się osobami, które są chore. To warunek dalszego znoszenia kolejnych restrykcji – stwierdził.

Wakacje w Polsce?

Nie jest nadal jasne, kiedy ponownie otwarte zostaną szkoły. Rzecznik rządu zapowiedział przy okazji, że ogłoszone zostaną nowe zasad, które pomogą zaplanować letni urlop.

Takie indywidualne wakacje dla rodzin nie będą większym problemem przy zachowaniu środków ostrożności, czyli maseczek i dystansu między osobami – powiedział Mueller. – W Polsce miejsca noclegowe na okres wakacji będą otwarte, w związku z czym będzie można z nich korzystać – tłumaczył na antenie Polskiego Radia.

Jest też szansa, że niektóre punkty z 3. etapu mogą zostać przeniesione do drugiego.

W środę przedstawione będą też nowe elementy Tarczy antykryzysowej – Robimy wszystko, aby Polacy otrzymali niezbędną pomoc jak najszybciej – zapewnił premier. – Uruchomienie kolejnych elementów pakietu antykryzysowego to tylko kwestia czasu – dodał Mateusz Morawiecki na Facebooku. – W środę poinformujemy Państwa o szczegółach.

Odmrażanie rynków

Przypomnijmy, że w poniedziałek 20 kwietnia wprowadzono pierwszy etap znoszenia ograniczeń i zakazów ogłoszonych przez rząd w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Dziś możemy m.in. przemieszczać się w celach rekreacyjnych, są otwarte lasy i parki oraz w większej liczbie możemy poruszać się po sklepach.

Nie jest jasne, co dalej będzie działo się w kwestii granic. Na razie są one zamknięte do odwołania. Istnieje więc ryzyko, że w czasie wakacji nie pojedziemy do zagranicznych kurortów, a urlop będzie trzeba spędzić np. nad polskim morzem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments