15. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO już od 19 do 22 września

302
Trako

Najnowsze technologie, merytoryczne wydarzenia, biznesowe spotkania – wszystko to w ramach święta branży transportu szynowego – Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO już od 19 do 22 września w AMBEREXPO w Gdańsku.

TRAKO to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO oraz na terenach zewnętrznych będzie można się zapoznać z najnowszymi trendami, rozwiązaniami technologicznymi, poziomem rozwoju systemów transportowych, infrastruktury kolejowej i nowościami w Polsce, Europie i na świecie. To także doskonała okazja do wymiany doświadczeń i spotkań w środowisku branżowym.

W 15. jubileuszowej edycji Targów weźmie udział ponad 600 wystawców z 30 krajów, w tym potwierdzone już pawilony narodowe z Austrii, Czech, Finlandii, Hiszpanii, Niemiec, Szwajcarii, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Prognozowany jest też udział ponad 25 tys. gości branżowych z ponad 40 krajów. Rekordowa będzie ekspozycja zewnętrzna, która obejmie aż 51 wystawców, premiery oraz ciekawe eksponaty taborowe.

Uczestnicy TRAKO to przedstawiciele najważniejszych firm związanych z branżą kolejową o zasięgu międzynarodowym, jak i czołówka największych polskich firm sektora szynowego. W wydarzeniu biorą udział eksperci, inwestorzy, producenci, firmy świadczące usługi przewozowe i zarządzające infrastrukturą oraz oferujące usługi i rozwiązania technologiczne. Wydarzenie realizowane jest w czterech podstawowych segmentach: tabor, infrastruktura, spedycja, szynowa komunikacja aglomeracyjna i miejska.

Portfel Polaka objął patronat nad tym wydarzeniem!

PROGRAM WYDARZEŃ MERYTORYCZNYCH

Rada Programowa Targów TRAKO już od wielu miesięcy pracuje nad przygotowaniem wydarzeń odpowiadających na najbardziej interesujące pytania i zagadnienia branży. Tradycyjnie to prawie 100 debat, seminariów i konferencji, w tym:

  • Debata otwarcia ,, Strategiczna rola kolei w budowę odporności Europy.”
  • Debata „Konsolidacja kolei. Szanse i wyzwania” (Grupa PKP)
  • Seminarium pt. „Koleje Dużych Prędkości (KDP)” (SITK RP)
  • Debata „Kobiety w sektorze kolejowym – wyrównywanie szans – możliwości i przeszkody” (PKP SA)
  • Debata/Konferencja „Plany zrównoważonej mobilności – nowe podejście do transportu” (UTK)

Pełen program merytoryczny znajduje się na stronie: trakoexpo.com/programtargow/

Dzień Edukacji i Kariery

W ramach IV Dnia Edukacji i Kariery, który odbędzie się 22 września w godz. 10-16, wystawcy zaprezentują najciekawsze oferty pracy, staży i praktyk. Głównym celem spotkań będzie możliwość bezpośredniej wymiany informacji oraz wzajemnych oczekiwań, pracodawców i pracobiorców, także w perspektywie wyboru kierunku studiów, ich specjalizacji czy też studiów doktoranckich.

Podczas całego dnia będzie można wziąć udział w prelekcjach oraz warsztatach dedykowanych osobom poszukującym pracy w branży. Dzięki międzynarodowemu charakterowi Targów będzie to również szansa na zapoznanie się projektami realizowanymi dla transportu szynowego za granicą.

Ponadto w programie uczestnicy znajdą także konkursy, program stypendialny, prezentację technologii wykorzystywanych w kolei, dyskusje panelowe, strefę rekrutacji, a nawet możliwość zrobienia fotografii do CV. Firmy organizujące aktywności to PKP SA, PKP Intercity, PKP Cargo, Polregio, GUP, Grupa PKP.

Nie zabraknie też… pokazu mody mundurowej, który odbędzie się o godz. 12.30 w Foyer Centrum Konferencyjnego (I piętro). Swoje umundurowanie zaprezentują PKP SA, PKP Intercity, Polregio, Koleje Mazowieckie, Koleje Wielkopolskie, Koleje Małopolskie, Koleje Śląskie, Arriva, SKM Warszawa oraz SKM Trójmiasto, a w modeli wcielą się pracownicy tych spółek.

Wśród dodatkowych atrakcji podczas dnia kariery znalazły się ścieżka zwiedzania, czyli okazja do poznania firm z wybranych sektorów branży kolejowej, a także grywalizacja, czyli możliwość poznania firm poprzez zabawę. Więcej na: trakoexpo.com/dzien-edukacji-i-kariery/

TRAKO Dzieciom

Targi TRAKO oprócz biznesowego wydźwięku, od 2003 roku mają dedykowane działanie charytatywne. Zorganizowana zostanie XI akcja TRAKO Dzieciom, w ramach której odbędzie się konkurs plastyczny, którego tematem wiodącym ,,Pociągiem na wakacje”. Organizatorzy zachęcają do udziału dzieci i młodzieży, bo nadesłane prace zostaną przekazane na licytację, z której dochód wesprze działania organizacji działającej na rzecz dobrostanu psychicznego dzieci i młodzieży.

Konkursy i nagrody

Prestiżowe konkursy to nieodłączny element Targów TRAKO. W tej edycji rozstrzygnięte zostanie osiem konkursów merytorycznych. Po raz drugi wręczona zostanie nagroda medialna im. Jana Raczyńskiego, znakomitego dziennikarza, wieloletniego członka Rady Programowej.

Więcej o wszystkich konkursach: trakoexpo.com/konkursy/

TRAKO – dostępność

TRAKO odbywać się będzie od 19 do 22 września. Goście branżowi mogą brać udział w Targach od wtorku do czwartku w godz. 10-17 i w piątek od 10 do 16. Hobbyści i fani kolei mogą zwiedzać ekspozycje zewnętrzne wyłącznie w dniu 22 września (piątek).

Więcej informacji o targach: trakoexpo.com

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments