Polski złoty tracił we wtorek względem głównych światowych walut. Złotówka wypadła najsłabiej wobec amerykańskiego dolara. Za funta szterlinga ponownie zapłacimy więcej. Kurs GBP/PLN wynosi obecnie 5,65 PLN. Dziś złotówka już odrabia, a frank szwajcarski kosztuje 4,84 PLN. Para walutowa EUR/PLN oscyluje wokół 4,72 PLN.
Spis treści
Kurs USD/PLN wynosi 4,64 PLN
Polska złotówka okazała się wczoraj najsłabsza względem amerykańskiego dolara. Kurs pary walutowej USD/PLN najwięcej wzrósł wczoraj po południu. Dolar powrócił wczoraj powyżej ważnej strefy 4,60-4,63 PLN, przekraczając w nocy cenę 4,65 PLN. Dziś o godzinie 8:00 kurs USD/PLN wyniósł równo 4,64 PLN. Złotówka 3 sierpnia traci, a dolar wydaje się zmierzać w kierunku 4,69 PLN.
Euro na ważnych poziomach
Pomimo wczorajszego popołudniowego mocnego wzrostu pary walutowej, euro nadal porusza się na zakresie ceny 4,71-4,73 PLN. Kurs EUR/PLN dziś od rana cofa. Euro pozostaje niezdecydowane pomimo znajdowania się na ważnym poziomie.
Obecnie od pary walutowej oczekuje się, aby pokazała czy zamierza utrzymywać się w strefie ceny 4,71-4,73 PLN. Euro z tych zakresów zebrać się może do osiągnięcia wyższych zakresów w postaci 4,77 PLN. W przeciwnym razie trzeba będzie liczyć się z potencjalnym spadkiem nawet do rejonu 4,65 PLN.

Frank powyżej 4,84 PLN
Kurs franka szwajcarskiego w dalszym ciągu oscyluje wokół średniej. Notowania franka utrzymują się od wczorajszego popołudnia powyżej 4,84 PLN. Dziś od rana złotówka zyskuje i stara się sprowadzić franka szwajcarskiego do niższych zakresów.
Funt otwarty na wzrost
Brytyjski funt wczoraj po godzinie 16 skoczył ponad 4 grosze przewyższając poziom 5,66 PLN. Polska złotówka próbowała się dziś umacniać i nieco polepszyła kurs kosztując dziś najmniej 5,6362 PLN. Ponownie jednak za funta przychodzi płacić powyżej 5,65 PLN.
Funt szterling nie zmienił swojej zależności i w dalszym ciągu ma szansę zmierzać do szczytów z końcówki lipca. Punktem odniesienia dla pary walutowej GBP/PLN jest zakres średniej kroczącej przypadający na cenę 5,62 PLN. Dopiero przełamanie tego zakresu może doprowadzić do głębszej korekty. W dalszym ciągu perspektywa dla funta wygląda wzrostowo.

Podsumowanie
Sytuacja na rynkach walutowych wygląda ciekawie pomimo tego, że rynki znajdują się obecnie w sezonie wakacyjnym. Szczególną uwagę warto zwrócić na zachowanie dolara w najbliższych godzinach. Amerykańska waluta zdaje się czekać na piątkowe dane. Polski złoty może to wykorzystać.