Poznaj zarobki polskich piłkarzy

Piłkarz w stroju reprezentacji Polski

Pomimo rozczarowujących wyników naszej reprezentacji zarówno na ostatnich mistrzostwach świata, jak i mistrzostwach Europy, polscy piłkarze cieszą się dużą renomą w Europie i wielu z nich gra w najlepszych europejskich ligach. W efekcie, z całą pewnością nie mogą oni narzekać na swoje zarobki. Mówimy tu o kwotach iście astronomicznych, i to nie tylko w przypadku Roberta Lewandowskiego, ale i innych najbardziej rozpoznawalnych polskich piłkarzy. Jakie są zatem ich zarobki? Zestawienie najlepiej zarabiających polskich piłkarzy zostanie zaprezentowane poniżej:

Miejsce 8 – Grzegorz Krychowiak

Grzegorz Krychowiak urodził się 29 stycznia 1990 roku. Gra na pozycji środkowego pomocnika. W reprezentacji Polski zadebiutował w 2008. Do tej pory zagrał w niej już 84 mecze i strzelił 5 goli. Od sierpnia 2021 roku Krychowiak gra w rosyjskim klubie FK Krasnodar. Zarabia w nim 3 miliony euro netto rocznie. Tyle samo wynosiła jego pensja we wcześniejszym klubie – Lokomotiw Moskwa. Warto dodać, że Krychowiak jest właścicielem luksusowego butiku mody włoskiej Balamonte, inwestorem firmy zajmującej się budowaniem ekologicznych domów, a także ma własną linię zdrowych przekąsek.

Miejsce 7 – Kamil Glik

Kamil Glik urodził się 3 lutego 1988 roku. Gra na pozycji środkowego obrońcy. W reprezentacji Polski zadebiutował w 2010 roku. Do tej pory zagrał w niej już 88 meczów i strzelił 6 goli. Po czterech latach gry w AS Monaco FC Glik wrócił w ubiegłym do Serie A. Obecnie nasz najlepszy środkowy obrońca gra w Benevento Calcio. Co więcej, otrzymuje on najwyższą pensję w zespole – 3,5 miliona euro netto rocznie. To tyle samo, ile zarabiał w Monaco.

Miejsce 6 – Łukasz Fabiański

Łukasz Fabiański urodził się 18 kwietnia 1985 roku. Gra na pozycji bramkarza. W reprezentacji Polski zadebiutował w 2006 i do tej pory zagrał w niej 56 meczów. Fabiański już od 2007 roku gra w najmocniejszej lidze świata – Premier League. Od 2018 jest bramkarzem klubu West Ham United F.C. Zarabia w nim 3,6 miliona euro netto rocznie.

Miejsce 5 – Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek urodził się 1 lipca 1995 roku. Gra na pozycji środkowego napastnika. W reprezentacji Polski zadebiutował w 2018 roku. Do tej pory zagrał w niej 18 meczów i strzelił 8 goli. W ubiegłym roku Krzysztof Piątek przeszedł do Bundesligi i gra w berlińskim klubie Hertha BSC. Jest jego najlepiej opłacanym zawodnikiem – zarabia 4 miliony euro netto rocznie.

Miejsce 4 – Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik urodził się 28 lutego 1994 roku. Gra na pozycji środkowego napastnika. W reprezentacji Polski zadebiutował w 2012 roku. Do tej pory zagrał w niej 59 meczów i strzelił 15 goli. W styczniu tego roku Arkadiusz Milik przeszedł z klubu SSC Napoli do ligi francuskiej, a konkretnie do klubu Olympique Marsylia. Zarabia w nim 5 milionów euro netto rocznie. To dwa razy więcej niż w poprzednim klubie.

Miejsce 3 – Piotr Zieliński

Piotr Zieliński urodził się 20 maja 1994 roku. Gra na pozycji środkowego pomocnika. W reprezentacji Polski zadebiutował w 2013 roku. Do tej pory zagrał w niej 63 mecze i strzelił 7 goli. Zieliński już od 2016 roku gra w czołowym włoskim klubie – SSC Napoli. Obecnie zarabia w nim 5,5 miliona euro netto rocznie.

Miejsce 2 – Wojciech Szczęsny

Wojciech Szczęsny urodził się 18 kwietnia 1990 roku. Gra na pozycji bramkarza. W reprezentacji Polski zadebiutował w 2009 i do tej pory zagrał w niej 59 meczów. Od 2017 roku Szczęsny gra w najbardziej utytułowanym włoskim klubie Juventus F.C. Obecnie zarabia w nim 7 milionów euro netto rocznie.

Miejsce 1 – Najlepiej zarabiający polski piłkarz – Robert Lewandowski

Pozycja lidera zestawienia nie powinna nikogo zaskakiwać. Robert Lewandowski urodził się 21 sierpnia 1988 roku w Warszawie. Jest piłkarzem grającym na pozycji napastnika w Bayernie Monachium oraz w reprezentacji Polski, której jest kapitanem. Powszechnie uważa się go za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie i jednego z najlepszych środkowych napastników w historii. Do tej pory zdobył już ponad 500 goli w seniorskich rozgrywkach klubowych i reprezentacyjnych.

Pierwsze sukcesy i kariera w Bundeslidze

Karierę seniorską rozpoczął w Zniczu Pruszków w 2006 roku. Po zdobyciu korony króla strzelców polskiej trzeciej i drugiej ligi, w 2008 trafił do Lecha Poznań, z którym sięgnął po mistrzostwo Polski i tytuł króla strzelców Ekstraklasy. W 2010 został zawodnikiem Borussii Dortmund w barwach, której zdobył dwa krajowe tytuły, koronę króla strzelców Bundesligi i dotarł do finału Ligi Mistrzów UEFA. W 2014 przeniósł się do Bayernu Monachium, z którym w każdym z sześciu rozegranych sezonów zdobywał mistrzostwo Niemiec, czterokrotnie został najlepszym ligowym strzelcem, a także przekroczył barierę strzelonych 250 goli w Bundeslidze, dokonując tego najszybciej w historii. Zdołał nawet strzelić 5 goli w 9 minut w meczu z Wolfsburgiem w 2015 roku, czym zapisał się w Księdze Rekordów Guinnessa.

Ostatnie sukcesy

Był również wiodącą postacią drużyny, która w 2020 sięgnęła po potrójną koronę, wygrywając mistrzostwo, krajowy puchar oraz rozgrywki Ligi Mistrzów UEFA. W tym samym roku otrzymał dwie ogromnie prestiżowe nagrody – tytuł Piłkarza Roku FIFA oraz Piłkarza Roku UEFA. Jest pierwszym Polakiem w historii, któremu udało się je zdobyć. Został także najlepszym zagranicznym strzelcem w historii Bundesligi. Jest również najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Polski, jak i rekordzistą pod względem liczby występów. Co więcej, Światowe Stowarzyszenie Prasy Sportowej AIPS uznało go za najlepszego wśród mężczyzn sportowca roku 2020 w Europie i na świecie. W 2021 roku Lewandowski został natomiast rekordzistą pod względem goli strzelonych w jednym sezonie Bundesligi – zdobył w niej aż 41 bramek, za co otrzymał nagrodę Europejskiego Złotego Buta, przyznawaną najskuteczniejszemu zawodnikowi na Starym Kontynencie.

Zarobki Lewandowskiego

W reprezentacji Polski Lewandowski zadebiutował w 2008 roku. Do tej pory zagrał w niej 125 meczów i strzelił 72 gole – najwięcej w historii naszej kadry. Ile zatem zarabia Robert Lewandowski? Jego kontrakt opiewa obecnie na kwotę aż 22 milionów euro netto rocznie.

Dodatkowe źródła dochodu i inwestycje

Co ciekawe, Robert Lewandowski całkiem imponujące sumy zarabia także w mediach społecznościowych, gdzie publikuje stosunkowo dużo sponsorowanych treści. Szacuje się, że za jeden post na Instagramie otrzymuje od reklamodawców aż 90 tysięcy euro. Z kolei za pojedynczy sponsorowane wideo publikowane w serwisie TikTok otrzymuje około 83 tysiące euro. Jeśli chodzi o kontrakty reklamowe, Robert Lewandowski jest związany z takimi globalnymi markami, jak Gillette, Huawei czy Head&Shoulders. Co więcej, polski napastnik lokuje swój kapitał również w biznesie restauracyjnym, a nawet bardzo aktywnie inwestuje w startupy.

Interesują Cię zarobki sportowców? Tutaj poznasz ranking najlepiej zarabiających zawodników świata, ze wszystkich dyscyplin.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments