Wszystko, co musisz wiedzieć o tonerach do drukarki Brother

toner do drukarki Brother

toner do drukarki BrotherMarka Brother działa na rynku już od 1971 roku, drukarki i inne urządzenia tej firmy cieszą się ogromną popularnością. Jeżeli i Ty używasz na co dzień sprzętów tej marki, to zapoznaj się z naszym artykułem. Opowiadamy w nim o tonerach — o tym, w jaki sposób je wybierać, wymieniać, a nawet resetować. Zapraszamy!

Jaki toner do drukarki Brother najlepiej wybrać?

Jeżeli cieszysz się już sprzętem marki Brother, musisz zadbać także o dopasowanie odpowiedniego tonera. W zależności od tego, jakie są Twoje oczekiwania, możesz zdecydować się na oryginalne tonery Brother lub na tonery zamienniki do drukarek Brother. I jedne i drugie będą dobrym wyborem, ponieważ gwarantują najwyższą jakość wydruków. Tonery są wykorzystywane w drukarkach laserowych, które można spotkać zarówno w prywatnych domach, jak i w biurach. Mówiąc o tonerze, mamy konkretnie na myśli specjalny proszek, który składa się z odpowiedniego pigmentu, żywicy oraz drobinek żelaza. Takie połączenie w formie wygodnej kasety świetnie sprawdza się i w mniejszych i w większych drukarkach.

Jak wymienić toner w drukarce Brother?

Jeżeli toner do drukarki Brother będzie wymagał wymiany, zdecydowanie warto wiedzieć, w jaki sposób to zrobić. Zanim zabierzesz się do pracy, najlepiej sprawdź instrukcję przygotowaną dla konkretnego modelu drukarki. Tak, abyś miał pewność, że robisz wszystko w możliwie najlepszy sposób. Jeżeli chcesz wymienić toner, wyłącz drukarkę i odłącz ją od zasilania. Następnie musisz otworzyć przednią pokrywę, tak aby móc odblokować toner i go wyciągnąć. Na tym etapie konieczne jest oczyszczenie tzw. drutów koronowych, które znajdują się wewnątrz bębna. Na szczęście to proste!

Wystarczy, że będziesz przesuwać specjalny, zielony suwak od jednej do drugiej strony. Kolejne kroki to już włożenie nowego tonera lub kilku w zależności od tego, w ilu kolorach chcesz drukować. Na zakończenie musisz ponownie wsunąć bęben do środka drukarki i go zablokować, a także zamknąć pokrywę. Pamiętaj także o tym, aby po zakończonej wymianie tonerów, sprawdzić, czy urządzenie jest gotowe do dalszej pracy i czy wszystko przebiegło zgodnie z planem.

toner do drukarki Brother

Jak zresetować toner Brother?

Wiesz już, że do swojej drukarki możesz używać zarówno oryginalne, jak i zamienne tonery. Wiesz także, w jaki sposób je wymienić. Teraz pora dowiedzieć się, jak zresetować toner Brother? Na szczęście to prostsze, niż mogłoby Ci się wydawać! Zacznij od otworzenia pokrywy, a następnie zresetuj toner za pomocą kombinacji klawiszy. W zależności od wariantu drukarki będzie to kombinacja przycisków: Clear, Stop i znowu Clear. Ich wciśnięcie przeniesie Cię do tzw. Menu Reset, z którego będziesz musieć wybrać zainstalowany toner. Następnie wystarczy, że go zresetujesz i zamkniesz pokrywę. Tonery Brother w przeciwieństwie do tuszów nie zasychają, a co za tym idzie — ich użytkowanie jest wygodne i komfortowe. Reset, wymiana, czy nawet samo wybranie interesującego tonera nie należy do trudnych zadań.

Oryginalne i zamienne tonery do drukarek Brother umożliwiają komfortową pracę z tymi urządzeniami, a do tego gwarantują wysoką jakość wydruku. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy wybór takiego urządzenia będzie dobrym rozwiązaniem, to zapewniamy, że jak najbardziej tak. Drukarki laserowe cieszą się coraz większą popularnością, a wszystko to dzięki temu, że są bardzo wydajne i bezproblemowe w codziennej obsłudze. Nawet dla osób, które do tej pory korzystały wyłącznie z modeli atramentowych.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments