Wolna przestrzeń magazynowa. Jak czerpać z niej zyski?

530
magazyn

Twój magazyn może przechowywać nie tylko towary, ale i zmarnowany potencjał. Wolna przestrzeń magazynowa, zamiast generować koszty, może zacząć przynosić Twojej firmie trwałe zyski. Wystarczy odpowiednio ją wykorzystać.

Jak zmienić wolną przestrzeń magazynową w przestrzeń ciągłego zysku?

magazynCzy jest sens przez kilka miesięcy wynajmować i opłacać rachunki za mieszkanie, które stoi puste? Niespecjalnie. Podobnie ma się sprawa z wolną przestrzenią magazynową. Duży lokal czy ogromna hala, które stoją nieużywane, to dodatkowe koszty utrzymania oraz niewykorzystany potencjał biznesowy.

Niezagospodarowany lokal można oczywiście sprzedać lub wypowiedzieć długoterminową umowę jego wynajmu. Schody zaczynają się w momencie, gdy prowadzimy firmę, w której popyt zmienia się w zależności od sezonu. Przykładowo branża gastronomiczna czy zabawkowa zatowarowują się dodatkowo przed świętami, a po ich upływie w ich magazynach przybywa wolnego miejsca. Potem jego potencjał bywa niewykorzystany przez kilka najbliższych miesięcy.

W tym czasie firma płaci za pustą przestrzeń, by wykorzystać ją, gdy znów zajdzie taka potrzeba. To oczywiście tylko jeden z licznych przykładów sytuacji, gdy przedsiębiorstwo ponosi koszty utrzymania wolnej przestrzeni magazynowej.

Zdecydowanie rozsądniej traktować wolną przestrzeń magazynową nie jako koszt, ale jako źródło zysku. Można ją przecież wynająć innej firmie, która zajmie się nie tylko jej optymalizacją, ale i weźmie na siebie koszt jej utrzymania. Najemca może wykorzystać wolną przestrzeń magazynową na rozmaite sposoby: jako miejsce składowania towaru, jego produkcji czy pakowania, a nawet rozrywki (np. organizacja eventów). Magazyn, zamiast stać pusty i nieużywany, zarabia na siebie i swojego właściciela.

Szybki i bezpieczny wynajem wolnej przestrzeni magazynowej z 4SHELF

magazynWynajem wolnej przestrzeni magazynowej wiąże się oczywiście z kilkoma czasochłonnymi działaniami: poszukiwaniem najemców, spotkaniami i prezentacjami lokalu potencjalnym klientom, negocjacjami, sporządzaniem i finalizowaniem umów czy długotrwałym wiązaniem się okresami najmu zawartymi w dokumentach. Zwłaszcza te ostatnie mogą być nieatrakcyjne dla osób działających w modelach sezonowych, np. potrzebujących dodatkowej przestrzeni tylko na 2-3 miesiące w roku.

Ciekawym rozwiązaniem, by sprostać również ich wymaganiom, może okazać się 4SHELF. Platforma umożliwia szybki i bezpieczny wynajem magazynów czy hal (albo ich części) klientom zewnętrznym. Bez zbędnych formalności, na dowolny okres odpowiadający obu stronom. Rozwiązanie dostosowane jest do potrzeb zarówno dużych biznesów, jak i małych firm, które chcą optymalizować koszty związane z zatowarowaniem przestrzeni magazynowej.

Polska platforma działa podobnie jak popularne wyszukiwarki do wynajmu mieszkań czy lokali. Oferuje bezpieczne płatności oraz weryfikację każdej oferty przed jej opublikowaniem. Dzięki 4SHELF przedsiębiorcy mogą jeszcze skuteczniej zarabiać na swoich magazynach, nie wiążąc się długotrwałymi umowami i nie tracąc czasu ani finansów na poszukiwanie najemców. Rozwiązanie pozwala na błyskawiczny dostęp do konkretnej oferty, prognozowanie i modelowanie popytu na powierzchnię magazynową w układzie sezonowym, a także kompleksowo obsługuje wszystkie etapy procesu wynajmu, automatyzując większość z nich.

Platforma 4SHELF to rozwiązanie, które w niedługim czasie ma szansę zrewolucjonizować polską giełdę przestrzeni magazynowej. Obecnie jest w fazie testów. Twórcy zapraszają chętnych przedsiębiorców, by dołączyli do grona betatesterów.

4SHELF jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, Działania 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów, Poddziałania 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments