Układ konsumencki – czym jest i kiedy z niego skorzystać?

Udostępnij

Od pewnego czasu zmagasz się z licznymi zobowiązaniami finansowymi, jednak nie radzisz sobie z ich spłatą? A może komornik podjął już wobec Ciebie pewne czynności, takie jak zajęcie wynagrodzenia? Sprawdź, czy układ konsumencki może być odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie. Być może już niebawem trudna sytuacja finansowa stanie się tylko wspomnieniem, a Ty odzyskasz płynność finansową – a jednocześnie ochronisz swój majątek.

układ konsumenckiOd pewnego czasu zmagasz się z licznymi zobowiązaniami finansowymi, jednak nie radzisz sobie z ich spłatą? A może komornik podjął już wobec Ciebie pewne czynności, takie jak zajęcie wynagrodzenia? Sprawdź, czy układ konsumencki może być odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie. Być może już niebawem trudna sytuacja finansowa stanie się tylko wspomnieniem, a Ty odzyskasz płynność finansową – a jednocześnie ochronisz swój majątek.

Czym jest układ konsumencki?

Układ konsumencki jest rozwiązaniem, które stworzone zostało z myślą o wszystkich osobach mających problemy z wypłacalnością i ze spłatą swoich zobowiązań finansowych. Pozwala on na jednoczesną ochronę majątku oraz na uzyskanie oddłużenia. Układ konsumencki polega na zawarciu układu z wierzycielami, który będzie korzystny zarówno dla dłużnika, jak i dla wierzycieli. Celem jest wypracowanie odpowiednich rozwiązań, które będą satysfakcjonujące dla każdej ze stron.

Pamiętać należy o tym, że w przypadku układu konsumenckiego stopień zaspokojenia wierzycieli jest wyższy niż przy upadłości konsumenckiej. Jednocześnie konsekwencje układu nie są tak daleko idące, co jest argumentem przemawiającym za tym, że często jest to o wiele lepsze rozwiązanie. Istotne jest bowiem to, że układ konsumencki zapewnia ochronę majątku – najczęściej jest to nieruchomość. To o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie, szczególnie dla osób, którym zależy na spłacie zobowiązań i na unormowaniu swojej sytuacji finansowej. To co powinno być równie istotne dla wielu dłużników, to brak syndyka. Nie ma go bowiem w postępowaniu o zawarcie układu z wierzycielami.

Sprawdź, na czym polega układ konsumencki: https://lipinskikancelaria.pl/uklad-konsumencki-na-czym-polega/.

Układ konsumencki – kiedy warto z niego skorzystać?

Nie masz pewności, czy układ konsumencki jest odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie? Na zawarcie go warto zdecydować się w różnych sytuacjach. Najczęściej rozwiązanie to polecane jest osobom, które stały się niewypłacalne i mają problem ze spłatą swoich miesięcznych zobowiązań, na przykład rat kredytu.

Układ konsumencki sprawdzi się także wtedy, gdy do akcji wkroczył komornik – na przykład zajął miesięczne wynagrodzenie. Posiadanie licznych długów i problemy z ich spłacaniem nie są sytuacją bez wyjścia. W wielu przypadkach układ konsumencki okazuje się strzałem w dziesiątkę!

Postaw na profesjonalne wsparcie prawne!

Masz wrażenie, że układ konsumencki może być odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie, jednak… nie masz pojęcia, od czego zacząć? Nic w tym dziwnego – korzystanie z tego typu rozwiązań prawnych to dla wielu osób istna „czarna magia”. Właśnie dlatego warto skonsultować się z odpowiednią kancelarią prawną, która nie tylko ma doświadczenie w zakresie zawierania układów konsumenckich, ale też może pochwalić się licznymi sukcesami na tym polu.

Pamiętaj – układ konsumencki to odpowiednie rozwiązanie dla osób, które mają wiele długów, ale są zdeterminowane i chcą poprawić swoją sytuację finansową. Być może również w Twoim przypadku zawarcie układu konsumenckiego okaże się najlepszym rozwiązaniem? Zacznij od znalezienia prawnika, który dokładnie przeanalizuje Twoją sytuację materialną, a być może już niebawem wspólnie przystąpicie do działania!

Dowiedz się więcej na temat układu konsumenckiego: https://lipinskikancelaria.pl/

Najnowsze

Zobacz również