Twórca Naszej Klasy po raz drugi odnosi wielki sukces na rynku!

2221
maciej popowicz

Maciej Popowicz – ponad dekadę temu słyszał o nim każdy Polak. Dziś z pewnością jego nazwisko nie wzbudza już tak dużych emocji. Przypomnijmy jednak, że chodzi o założyciela portalu Nasza Klasa. Wiemy, co robić teraz.

Nasza Klasa

Nasza Klasa była pierwszym portalem społecznościowym, który zyskał w naszym kraju tak dużą popularności. Mówimy o czasach, gdy posiadanie Facebooka było jeszcze dziwną fanaberią. Popowicz stworzył portal w wieku zaledwie 22 lat. Gdy sprzedawał potem 20 proc. udziałów Naszej Klasy w 2007 roku był jeszcze studentem informatyki. Sam portal był wyceniany na około 15 milionów zł. W 2008 r. większościowy pakiet udziałów nabyło łotewskie przedsiębiorstwo Forticom i to za 200 milionów złotych!

Ten Square Games

Popowicz po paru latach powrócił na rynek z nowym projektem. W 2011 roku o jego nowej spółce, Ten Square Games, ponownie pisano. A to za sprawą „Fishing Clash”, symulatora łowienia ryb przeznaczonego na urządzenia mobilne.

Co ciekawe teraz, w dobie koronawirusa i kwarantann, gra przeżywa drugą młodość. W pierwszym kwartale 2020 roku „Fishing Clash”, w którą grało ponad 2 miliony aktywnych graczy, przyniosła Ten Square Games 85 milionów zł przychodów (na 95 milionów zł przychodu w ogóle). Oznacza to, że zysk firmy wzrósł o 242 proc. rok do roku (do 35 milionów zł). Gra jest darmowa, ale sam deweloper zarabia na różnych dodatkowych opcjach i rozszerzeniach, bowiem te są płatne.

Akcje Ten Square Games także podrożały. Ich kurs wzrósł z nieco ponad 60 zł (tyle płacono za nie w maju 2019 r.) do… ponad 500 zł! Dla inwestorów to zysk rzędu 750 proc. w skali 12 miesięcy.

Gry, które także są w portfolio Ten Square Games, to (oprócz „Fishing Clash”): „Flip This House” (symulator dekorowania wnętrz), „Hunting Clash” i „Wild Hunt” (symulatory polowania), „Golf Rush” (mini golf), „Let’s Fish” (kolejny symulator wędkarstwa), „Magic Heroes” (gra RPG).

W każdym razie Popowicz udowodnił, że Nasza Klasa nie była dla niego tylko ziarnkiem, które trafiło się ślepej kurze…

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments