Trump już nie jest najbogatszy

317

W tym roku, po raz pierwszy od 25 lat, Donald Trump wypadł z listy 400 najbogatszych Amerykanów magazynu „Forbes”. Majątek byłego prezydenta USA zmniejszył się o około 600 mln dolarów. W 2020 r. był on na 339. miejscu.

Trump już nie jest najbogatszy

Trumpowi zabrakło co prawda „tylko” 400 mln dolarów, by wejść na listę. Jego majątek „Forbes” szacuje na 2,5 mld dolarów.

Dodajmy, że były prezydent był na liście 400 najbogatszych Amerykanów od 1996 roku (wtedy na 368 miejscu). W latach 1997 – 2016 wspiął się do górnej połowy. Spadek rozpoczął się w 2016 roku, kiedy Trump został głową państwa. W 2015 roku „Forbes” stwierdził, że jego majątek jest na poziomie aż 4,5 mld dolarów.

Podczas sprawowania urzędu prezydenta Trump wiele razy mówił, że prezydentura kosztuje go majątek.

Majątek Trumpa

Skąd zaś bierze się majątek Trumpa? W 1971 roku przejął on rodzinną firmę Elizabeth Trump & Son, zmieniając później jej nazwę na The Trump Organization. Przedsiębiorstwo to pozostaje własnością rodziny, a w jego zarządzie zasiadają dzieci Donalda Trumpa z pierwszego małżeństwa: Ivanka, Donald Jr. i Eric.

Za pośrednictwem tego podmiotu Trump prowadzi interesy związane z nieruchomościami w blisko 20 krajach świata, wśród nich obecne są zarówno hotele, wchodzące w skład międzynarodowej sieci Trump International Hotel and Tower, m.in.: w Nowym Jorku, Chicago, Honolulu, Las Vegas, Toronto, Vancouver i Panamie, jak i budynki przeznaczone do celów mieszkaniowych i komercyjnych, budowane we współpracy licencyjnej z lokalnymi deweloperami, jak np. w Stambule, Manili czy Mumbaju.

W posiadaniu przedsiębiorstwa znajduje się także sieć pól golfowych w Stanach Zjednoczonych i innych krajach, które w 2015 r. przyniosły 382 mln dolarów dochodu.

Wartość wszystkich nieruchomości należących do Donalda Trumpa w 2015 r. szacowana była na 3,5 mld dolarów, wliczając w to nieruchomości komercyjne warte 1,3 mld dolarów, mieszkaniowe o wartości 410 mln dolarów, a także wyposażenie klubów (866 mln dolarów) i obiekty, w których Donald Trump ma mniej niż 100% udziałów (940 mln dolarów). W sumie z ramienia The Trump Organization Donald Trump zarządza ponad 500 podmiotami gospodarczymi, reprezentującymi szeroki zakres branż.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments