Tina Turner sprzedaje prawa do swojej muzyki

0

Tina Turner dołącza do grona artystów, którzy sprzedali prawa do swojej muzyki. Nabywcą została wytwórni BMG. Kwota transakcji nie została ujawniona, ale ponoć mogło to być nawet 50 milionów dolarów. Firma kupiła też prawa do wizerunku wokalistki.

Tina Turner sprzedaje prawa do swojej muzyki

Tina Turner sprzedała prawa do swojej muzyki jednej z największych wytwórni muzycznych na świecie – BMG. W ramach umowy firma kupiła też prawa do nazwiska, wizerunku oraz pochodnych, które mogłyby być w przyszłości wykorzystywane w przyszłych kontraktach sponsorskich, jak również przy sprzedażach artykułów promocyjnych.

„Muzyczna droga Tiny Turner inspirowała setki milionów osób w różnych zakątkach świata i nadal dociera do nowej publiczności” – napisał w swoim oświadczeniu szef BMG Hartwig Masuch. „Jesteśmy zaszczyceni możliwością zarządzania interesami muzycznymi i komercjalnymi Tiny Turner” – dodał.

Oświadczył też, że wytwórnia skupi się na promowaniu twórczości wokalistki do nowych pokoleń słuchaczy. Jej piosenki trafią na platformy stremingowe, portale społecznościowe, takie jak TikTok.

Zadowolenia nie kryje sama artystka.

„Zabezpieczenie mojego życiowego dorobku, mojego muzycznego dziedzictwa, jest dla mnie czymś osobistym, jak dla każdego artysty” – napisała w oświadczeniu Turner. „Mam pewność, że dzięki BMG i Warner Music, moja praca jest w rękach profesjonalistów” – dodała.

Warto przypomnieć, że Turner w 2009 roku ogłosiła przejście na emeryturę. Zainteresowanie jej twórczością w ostatnim czasie znacznie wzrosło, a to za sprawą serialu HBO „Tina” oraz musicalu opartego na jej biografii, który został wystawiony na West Endzie w Londynie.

Wielka wokalistka

Tina Turner (właściwie Anna Mae Bullock) to piosenkarka soulowa i rockowa, autorka tekstów, choreografka, tancerka, muzyk, aktorka, producentka i pisarka urodzona w Stanach Zjednoczonych, posiadająca aktualnie obywatelstwo Szwajcarii. Należy do grupy artystów, którzy zdefiniowali główny nurt rocka lat 80. XX wieku. Jest jedną z najbardziej dochodowych artystek pod względem sprzedaży koncertów na świecie i jednym z najpopularniejszych artystów w historii. Szacuje się, że nakład ze sprzedaży wszystkich wydawnictw Turner wynosi ponad 180 milionów egzemplarzy, co czyni ją rockową artystką z największą liczbą sprzedanych nagrań, w związku z czym nazwano ją „Królową Rock and Rolla”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments