Tanie sposoby na przekształcenie wynajmowanego mieszkania w przytulny dom

wynajmowany dom

Z kilkoma szczęśliwymi wyjątkami, żyjemy w epoce najemców – np. jedna na pięć osób w Wielkiej Brytanii wynajmuje swoje miejsce od prywatnego właściciela. Brak stałego miejsca zamieszkania odbił się nie tylko na naszych finansach, ale i na kwestiach estetycznych – wiedząc, że prędzej czy później będziemy musieli opuścić mieszkanie, godzimy się na nijakie pokoje i pozbawione wyrazu wnętrza. Co więcej, niektórzy właściciele są bardzo surowi w kwestii zmian w ich nieruchomości, i często kręcą nosem w kwestiach kreatywnych poprawek. Więc czy wynajmując lokum możesz naprawdę poczuć się jak w swoim domu? Dobra wiadomość – pewnie, że tak!

W tym artykule przyjrzymy się najprostszym i tanim sposobom, w jakie można ulepszyć swój wynajmowany dom lub mieszkanie. Czytaj dalej, jeśli chcesz minimalnym kosztem zmaksymalizować efekt wizualny swojego domu!

Dekoruj za pomocą przenośnej sztuki ściennej

Pokrycie gołych ścian plakatami lub wydrukami na płótnie jest jednym z najłatwiejszych rozwiązań, które pozwolą Ci umilić przestrzeń. Ale nie każdy właściciel pozwala lokatorom wiercić w ścianach z powodów czysto estatycznych – co oznacza, że powinniśmy szukać czegoś z alternatywnymi sposobami wieszania.

wynajmowany dom
Żródło: mojobraz.pl

Lekkie plakaty, które można zamocować za pomocą taśmy, to oczywisty wybór, ale inne rozwiązania też stają się coraz bardziej popularne. Na przykład obraz na płótnie, który jest naciągnięty na wewnętrzną drewnianą ramę, może być po prostu oparty o ścianę – możesz wypełnić puste miejsca na półkach miniaturowymi płótnami lub nawet położyć większe formatem wydruki na podłodze, uzyskując fajną artystyczną atmosferę w swoim miejscu wynajmu.

Ułóż warstwy poduszek i koców

Niezależnie od wielkości i lokalizacji wynajmowanego miejsca, powinno ono sprawiać wrażenie ciepłego i przyjaznego. Kilka przytulnych narzut i poduszek błyskawicznie przekształci Twoją sypialnię lub salon w przytulne gniazdko, w którym możesz się zrelaksować po męczącym dniu w pracy. Możesz nawet zaprojektować unikalne domowe tekstylia z własnych zdjęć – stworzyć spersonalizowany koc i otulić się wspomnieniami za każdym razem, gdy się wygodnie wtulisz w kanapę!

Kup nowe zasłony

Zazwyczaj wynajmujący używają bardzo standardowych zasłon lub rolet – prostych i niewartych uwagi, takich, które można łatwo wymienić, co nie będzie kosztować zbyt dużo pieniędzy. Właściciel mieszkania nie powinien Cię powstrzymywać, jeśli chcesz zastąpić stare zasłony czymś, co jest bardziej dopasowane do Twojego osobistego poczucia stylu. Pamiętajmy, że okna są naturalnym punktem centralnym każdego pomieszczenia, a znalezienie odpowiednich zasłon lub rolet może natychmiast zmienić jego atmosferę.

Zmień klosze

Abażury to kolejny często pomijany element wnętrza o dużym potencjale estetycznym. Możesz kupić nowe, gotowe abażury lub nadać swoim starym odświeżony wygląd DIY – nadaj im nowy kolor, udekoruj je mini ozdobami lub wypróbuj technikę decoupage, aby uzyskać świeży, oryginalny wygląd. Nie zapomnij również o odświeżeniu wnętrza klosza – wybierz kolory kontrastujące z zewnętrzną jego powierzchnią i użyj farby w sprayu, aby kolorować precyzyjnie i łatwo.

Kup rośliny

O ile nie masz szczęścia wynajmować miejsca z ogrodem, najprawdopodobniej twoje miejsce wynajmu nie będzie miało wiele roślinności. Nawet jeśli nie masz zamiłowania do ogrodnictwa, rozważ zdobycie przynajmniej kilku kwiatów – istnieje mnóstwo odmian, które chętnie rosną w pomieszczeniach i nie wymagają zbyt wiele opieki. A jeśli masz wątpliwości, jakie rośliny wybrać, po prostu poproś o radę w sklepie z ogrodniczym lub sprawdź kilka blogów hobbistycznych.

Podsumowanie

Upiększanie wynajmowanego miejsca nie jest ani zbyt trudne, ani zbyt kosztowne – nie zapomnij tylko sprawdzić umowy najmu, aby dowiedzieć się, co wolno, a czego nie wolno robić. Dobrym pomysłem jest również użycie materiałów i elementów wystroju, które możesz zabrać ze sobą, gdy w końcu przeniesiesz się do swojego kolejnego domu. Zastosuj się do naszych zaleceń, a zobaczysz, jak duży wpływ może mieć mała zmiana!

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments