Sunday Energy rozpoczął działania operacyjne i sprzedażowe na Węgrzech

264

Sunday EnergySunday Energy rozpoczął działania operacyjne i sprzedażowe na Węgrzech, które będą opierać się na współpracy z partnerami z rynków lokalnych, podała spółka.

„Stabilny i systematyczny wzrost skali biznesu Sunday Energy w Polsce i pozytywne przyjęcie przez rynek rozwijanej oferty sprzedaży komponentów PV skłoniły nas do poszukiwania nowych, zagranicznych kierunków zbytu. Podjęliśmy decyzję o wejściu do Węgier z uwagi na atrakcyjność rynku ukierunkowaną na rozwój odnawialnych źródeł energii, a jednocześnie wypracowane relacje z lokalnym dystrybutorem. Współpraca w oparciu o model partnerski pozwoli nam z jednej strony zaoferować najwyższej jakości urządzenia, z drugiej umożliwia wykorzystanie know how i wiedzy dot. specyfiki rynku węgierskich kooperantów, którzy już odbierają pierwsze zapytania o produkty z naszego asortymentu” – powiedział prezes Michał Sochacki, cytowany w komunikacie.

„Pierwszą sprzedaż chcemy zrealizować na przełomie 2020 i 2021 roku. Co ważne, panele i urządzenia PV będą oferowane pod marką Sunday Energy” – dodał.

W ramach dodatkowych działań wspierających lokalnych partnerów, spółka uruchomiła profil dla węgierskich klientów na portalu Facebook.

„Krajowy rynek pozostaje dla Sunday Energy podstawowym kierunkiem o nieograniczonych możliwościach rozwoju skali biznesu. Dotychczasowe dane wskazujące na dynamiczne wzrosty mocy zainstalowanej w fotowoltaice, jak również polityka gospodarcza zakładająca udział energii PV w 2030 roku na poziomie kilkukrotnie wyższym wobec 2,7 GW obecnie, pozwalają nam z optymizmem patrzeć w przyszłość” – wskazał także Sochacki.

W październiku Sunday Energy podał, że zakłada przeprowadzenie do końca 2020 roku emisji akcji na platformie Crowdconnect.pl i pozyskanie do 4 mln zł. Firma chce zadebiutować na rynku NewConnect w połowie 2021 r.

Działalność Sunday Energy opiera się na podstawowym filarze fotowoltaicznym i uzupełniającym, związanym z dodatkowymi usługami i produktami dot. OZE, tj. pompy ciepła, magazyny energii itd. W pierwszym obszarze kluczową częścią biznesu jest import i sprzedaż paneli fotowoltaicznych oraz innych komponentów rynku PV (m.in. inwertery, falowniki). Spółka zajmuje się także developmentem farm oraz rozwija nowe kierunki biznesowe, dotychczas niewystępujące powszechnie na polskim rynku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments