SDA i Accenture razem dla kobiet z Ukrainy

Udostępnij

ukrainaAccenture we współpracy z Software Development Academy przygotowali innowacyjny projekt bezpłatnego szkolenia z programowania w technologii Java dla kobiet z Ukrainy, które przyjechały do Polski po 24 lutego br. Warsztaty mają na celu wyposażenie Pań w niezbędne i poszukiwane przez pracodawców umiejętności programowania, co powinno pomóc tym kobietom w znalezieniu pracy na rynku w Polsce.

Firma Accenture planuje zatrudnić część kobiet, które wykażą najlepsze predyspozycje do pracy w obszarze IT, zaraz po odbyciu szkolenia. Program kursu jest przewidziany na 90h czyli 3 tygodnie nauki. W tym czasie Panie poznają podstawy działania języka programowania Java oraz pracy w zespołach IT. Dodatkowym punktem kursu jest nauka branżowego języka angielskiego w trakcie kursu.

Na czas trwania szkolenia Panie, które dostaną się do programu będą mogły liczyć na wynagrodzenie wypłacone zgodnie z ilością godzin przebytych na kursie. Dla każdej z uczestniczek cały kurs jest bezpłatny. Wszystkie koszty kursu pokrywane są przez firmę Accenture. Kurs będzie odbywał się w siedzibie Accenture w Katowicach. Dodatkowo każda z kursantek będzie mogła korzystać ze sprzętu komputerowego, który zapewniamy w ramach szkolenia na jego czas. Jeśli będzie taka potrzeba, to dla Pań, które nie mają możliwość zostawić dzieci pod opieką innej osoby, będą miały zapewnioną opiekę nad dziećmi w czasie szkolenia.

Do projektu będzie prowadzona rekrutacja. Do naszego zespołu na czas tego projektu zatrudniamy dodatkowo osoby, biegle mówią w języku ukraińskim, żeby jak najlepiej przeprowadzić rozmowy z Paniami startującymi do projektu Starter Academy for Ukraine.

W promocję naszego szkolenia zaangażowały się między innymi:

  • Dział promocji Urzędu Miasta Katowice
  • Państwowy Urząd Pracy w Katowicach
  • Uniwersytet Śląski
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  • Punkty Informacyjny dla Ukraińców na dworcu głównym w Katowicach.

Na potrzeby tego projektu powstała również dedykowana strona internetowa w języku ukraińskim oraz angielskim. Również tam prowadzone są zapisy na szkolenie – https://forukraine.starteracademy.pl/

Najnowsze

Zobacz również