Revolut umożliwi pracownikom pracę zdalną z zagranicy do 60 dni w roku – praca z rajskiej wyspy? To możliwe!

0
karta Revolut

Revolut umożliwi pracownikom pracę zdalną z zagranicy do 60 dni w roku, to kolejny etap strategii elastycznego zatrudnienia

  • Nowa polityka firmy ułatwi pracownikom podróżowanie i pracę z zagranicy, o ile pozwolą na to restrykcje związane z pandemią
  • To kolejny etap ogłoszonej w lutym strategii elastycznego zatrudnienia, w ramach której ponad 2000 pracowników firmy będzie decydować czy i kiedy chce pracować z biura a kiedy z domu

Revolut, finansowa aplikacja, z której korzysta 15 milionów klientów na świecie i ponad 1 milion w Polsce, umożliwi ponad 2000 pracownikom swobodne podróżowanie i pracę z zagranicy do 60 dni w roku – firma stawia na hybrydowy model pracy dopasowany do współczesnego stylu życia.

Gdy tylko restrykcje w podróżowaniu zostaną zniesione – zgodnie z wytycznymi narodowych instytucji rządowych – pracownicy Revolut będą mieli możliwość zmienić miejsce pobytu i pracować zdalnie z innego kraju niż ten, w którym są zatrudnieni. Firma przeanalizowała aspekty podatkowe, ubezpieczeń społecznych i prawa pracy, aby stworzyć politykę zorientowaną na oczekiwania i korzyści dla pracowników.

Nowa polityka czasowej pracy zdalnej z zagranicy ma umożliwić wielonarodowej społeczności pracowników Revolut częstsze i dłuższe odwiedziny u bliskich za granicą lub zmianę otoczenia po okresie wydłużonego lockdownu. Firma jest dumna z kulturowej różnorodności pracowników i chce wspierać ich w realizacji planów podróżniczych, jak i spędzenia jakościowego czasu w gronie rodzinnym za granicą.

Pracownicy Revolut, którzy mają ochotę pracować zdalnie z zagranicy, ze względu na osobiste, pozazawodowe względy, mogą wykorzystać w tym celu do 60 dni w roku, który to limit odnawia się po 12 miesiącach.

„Liczymy, że gdy tylko poszczególne kraje zaczną znosić ograniczenia w podróżach, po ponad roku zamknięcia w lockdownie, nowa polityka pracy zdalnej trafi w oczekiwania naszych pracowników. Revolut znosi granice jeśli chodzi o usługi finansowe na świecie – dlaczego nasz model zatrudnienia miałyby odbiegać od filozofii firmy? Pracownicy Revolut opowiedzieli się za elastycznością i właśnie takie, dostosowane do ich stylu życia warunki pracy chcemy tworzyć” – powiedział Jim MacDougall, VP of People w Revolut.

Elementy strategii elastycznego zatrudnienia ogłoszone już wcześniej w tym roku

W lutym Revolut ogłosił przejście na model hybrydowy i nową strategię lokalową RevLabs, w ramach której przestrzenie biurowe mają służyć przede wszystkim pracy grupowej i wspierać proces kreatywny. W efekcie jasno wyrażonych w ankietach pracowniczych preferencji, Revolut umożliwi większości spośród ponad 2000 pracowników swobodę decyzji czy i kiedy chcą pracować z biura a kiedy z domu. Po trwającym obecnie pilotażu, model hybrydowy zostanie wdrożony w pełni do końca roku.

Anonimowe ankiety ujawniły, że pracownicy Revolut skłaniają się wyraźnie w stronę pracy zdalnej – ponad 56% opowiedziało się za pracą z domu w wymiarze od 4 do 2 dni w tygodniu, a 36% chce pracować w 100% zdalnie. Zaledwie 2% preferuje pracę w biurze na co dzień. 95% pracowników Revolut uznało w ankietach, że praca zdalna z domu nie wpływa na wydajność ich pracy indywidualnej lub wpływa na nią korzystnie, podobnie jeśli chodzi o wydajność pracy zespołu, 97% wskazała na brak różnicy lub poprawę. Współpraca zespołowa też nie ucierpiała lub poprawiła się zdaniem 89% respondentów.

Revolut jest zdeterminowany aby stworzyć globalną super aplikację i udostępnić ją klientom na całym świecie. W tym celu buduje zróżnicowane kulturowo zespoły, uelastycznia model pracy i otwiera się na pozyskiwanie najlepszych talentów, niezależnie od ich miejsca zamieszkania.

O Revolut

Revolut jest po to, żeby zmienić sposób w jaki pracują pieniądze. Jako innowacyjna platforma finansowa, daje ludziom możliwość płacenia, inwestowania i wymiany walut bez wygórowanych opłat, które nakładają banki.

Konsumenci mogą założyć oparte na aplikacji konto Revolut w 3 minuty, bezprowizyjnie płacić nim za granicą w ponad 150 walutach, wymieniać i przechowywać środki w 29 walutach lub wysyłać przelewy międzynarodowe i krajowe bez marży i dodatkowych opłat, po kursie międzybankowym.

Revolut powstał w 2015 roku, jako usługa do wymiany walut. Od tego czasu, dzięki stale uzupełnianej ofercie, wykroczył daleko poza pierwotne ramy. Dziś oferuje bezprowizyjny handel akcjami, ekspozycję na kryptowaluty, darowizny, sejfy Vault, funkcje do analizy i kontroli wydatków, konta dla firm i wiele innych użytecznych funkcji.

Fintech z siedzibą w Londynie, zdobył ponad 15.000.000 klientów na świecie i zrealizował ponad 1 miliard transakcji wartych ponad 100 miliardów dolarów. Revolut obsługuje w Polsce ponad 1.000.000 klientów indywidualnych.

Revolut znalazł się w tym roku na liście Rocket List najlepszych startupów, dla których warto pracować w 2020 r. Fintech zatrudnia na świecie ponad 2000 osób, w 23 biurach, najwięcej spośród nich w Krakowie. Firma stale rekrutuje do krakowskich zespołów compliance, chargeback, customer support, poszukuje też programistów (Front-end, Back-end). Wartości Revolut: https://bit.ly/2RTBh1h. Więcej informacji: www.revolut.com/pl/careers

O Revolut dla firm

Revolut dla firm to usługi dla współczesnych przedsiębiorców, zarówno freelancerów jak i firm. Usługa pozwala na tworzenie firmowych kont wielowalutowych, generowanie wirtualnych i fizycznych kart firmowych, transfery pieniężne za granicę z pominięciem wysokich kosztów przewalutowań oraz integrację poprzez API z wieloma usługami biznesowymi, takimi jak Xero, Zapier, FreeAgent i Slack.

Revolut dla firm powstał w roku 2017. Z usługi korzysta dziś w Europie ponad 500.000 klientów biznesowych. W Polsce z Revolut for Business korzysta ponad 10.000 firm. Ofertę dla biznesu wspiera i rozwija w Krakowie 150 specjalistów, w tym kilkunastu developerów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments