Pyramid Games pozyskał prawa do gry Urban Explorer

Informacja prasowa

463

Pyramid GamesPyramid Games, notowany na NewConnect producent gier wideo z grupy PlayWay, pozyskał prawa autorskie i majątkowe do gry Urban Explorer. Na mocy podpisanej umowy spółka będzie kontynuowała rozwój projektu na PC oraz inne platformy przy współpracy z dotychczasowym właścicielem IP, studiem Woodland Games. Pyramid Games będzie także wydawcą projektu.

O grze Urban Explorer

Urban Explorer to gra, która dobrze wpisuje się w filozofię naszego studia. Tworzymy gry, które koncentrują się na tematyce odkrywania nieznanego i zdobywania wiedzy, taki właśnie jest UrbEx. Gracze mogą liczyć na dużą dawkę emocji i tajemnic do odkrycia – informuje Jacek Wyszyński, prezes zarządu Pyramid Games.

Urban Explorer to pierwszoosobowa gra eksploracyjna z elementami parkouru i horroru. Gracz podczas zwiedzania opustoszałych budynków i tajnych obiektów musi liczyć się z czyhającymi zagrożeniami, takimi jak zapadające się dachy i podłogi, obecnością chemikaliów i innych szkodliwych substancji, wrogo nastawionymi mieszkańcami odwiedzanych miejsc, czy wykrywaczami ruchu. Aby dotrzeć do celu gracz skorzysta ze swoich parkour’owych umiejętności oraz specjalistycznego sprzętu, co pozwoli mu uniknąć strażników, a także przewidywać niebezpieczeństwa, otwierać zamknięte zamki, czy wchodzić w niedostępne tereny.

Umowa z Woodland Games

Bardzo się cieszę, że umowa dotycząca dalszej produkcji Urban Explorer doszła do skutku. Pyramid Games tworzy doświadczony zespół gwarantujący wysoką jakość realizowanych projektów. Wierzę, że wspólnie uda się nam zrealizować interesującą grę, która wzbogaci portfolio obu spółek i spodoba się szerokiemu gronu pasjonatów tego rodzaju rozrywki – mówi Paweł Kozakowski, prezes zarządu Woodland Games.

Na podstawie zawartej z Woodland Games umowy, Pyramid Games przejęło prawa autorskie do dotychczas wypracowanego kodu źródłowego i assetów gry oraz strony projektu w serwisie Steam. Studio będzie kontynuować rozwój projektu na PC oraz inne platformy. Pyramid Games będzie także wydawcą tytułu. Aktualna wishlista Urban Explorer w serwisie Steam wynosi około 30 tys. graczy. Premiera gry planowana jest na 2022 rok.

O spółce

Pyramid Games to działające od 2012 roku studio, które zajmuje się tworzeniem gier komputerowych. Główna siedziba firmy mieści się w Lublinie. Celem studia jest produkcja dużej liczby ambitnych gier oraz zbudowanie wokół nich dużej społeczności graczy. Zespół Pyramid Games tworzą pasjonaci nauki i Science-Fiction, dlatego tworzone przez nich produkcje nastawione są na kierunek popularnonaukowy. Nadchodzące gry studia koncentrują się na tematyce odkrywania nieznanego i zdobywania wiedzy. Najbardziej oczekiwanym tytułem tworzony przez Pyramid Games jest symulator przetrwania na Czerwonej Planecie – Occupy Mars.

Od sierpnia 2020 r. akcje spółki są notowane na NewConnect.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments