Prosper Capital Dom Maklerski S.A. rozpoczął zapisy 
na Akcje Serii K BTC Studios S.A.

1182

W poniedziałek 15 marca 2021 r. Prosper Capital Dom Maklerski S.A. rozpoczął zapisy na Akcje Serii K spółki gamingowej BTC Studios S.A. W ofercie Spółki jest 2 mln sztuk papierów wartościowych, po cenie emisyjnej 3,10 zł. Pozyskane środki pomogą zasilić budżet przeznaczony na promocję i wsparcie sprzedaży nowej gry Zorro The Chronicles, której premierę zapowiedziano na III/IV kwartał 2021 roku. Zapisy na akcje przyjmowane są do 29 marca 2021 roku.

BTC Studios S.A. to notowany na NewConnect producent, deweloper i wydawca gier wideo na urządzenia mobilne, konsole i komputery PC/Mac. Model biznesowy spółki jest oparty na m.in. pozyskiwaniu licencji do najbardziej rozpoznawalnych produkcji animowanych dla młodzieży, które następnie będą wykorzystywane do wytwarzania gier.

– Strategia BTC Studios S.A. jest prosta, a zarazem innowacyjna. Łączymy świat rozrywki dla młodszych odbiorców ze światem odpowiednich wartości i edukacji. Korzystamy ze znanych postaci, rozpoznawalnych IP, które pomagają nam dotrzeć do młodszych odbiorców, zyskując ich przychylność i adekwatną retencję w naszych grach mobilnych. Nowa emisja Akcji Serii K pomoże nam wdrożyć i efektywnie poprowadzić działania promocyjne dla flagowego tytułu w tym roku – Zorro The Chronicles. Premierę gry zapowiedzieliśmy na wrzesień 2021 roku. Dzięki pozyskanym środkom, osiągniemy sukces w postaci przychodów i zysku dla obecnych i przyszłych Akcjonariuszy – komentuje Wojciech Kaszycki Członek Zarządu BTC Studios S.A.

Środki pozyskane z Oferty Publicznej Akcji Serii K BTC Studios S.A. zostaną przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z dalszym rozwojem działalności Spółki, w szczególności z:

  • Rozbudową gry Zorro The Chronicles,
  • Marketingiem gry Zorro The Chronicles.

Do objęcia planowane jest 2 mln akcji nowej emisji, co może znacznie zwiększyć liczbę akcji dostępnych w wolnym obrocie i powinno zwiększyć obroty dzienne na akcjach spółki. Po zakończeniu emisji, BTC planuje niezwłoczne wprowadzenie Akcji do obrotu na NewConnect. Zapisy na akcje przyjmowane są do 29 marca 2021 roku przez Prosper Capital Dom Maklerski S.A., Dom Maklerski Noble Securities S.A. oraz NWAI Dom Maklerski S.A.

Emisja Akcji BTC Studios S.A. idealnie wpisuje się w nową strategię biznesową Prosper Capital Dom Maklerski S.A., która zakłada otwarcie się naszego Domu Maklerskiego na spółki z sektora gamingowego, wyznaczając tym samym jeden z nowych kierunków rozwoju naszej działalności – komentuje Piotr Teleon Prezes Zarządu Prosper Capital Dom Maklerski S.A.

Spółka BTC Studios S.A. w opublikowanym raporcie za IV kwartał 2020 roku wykazała zamknięcie zysku na poziomie niemal 275 tys. PLN. Przychody Spółki wyniosły 461 373,51 PLN. Jest to wzrost o niemal 3410% r/r. Zarząd nie ukrywa, że zmiana powiązana jest z działaniami, które Spółka podjęła w celu zoptymalizowania strategii. Co więcej, BTC Studios S.A. w raporcie podkreśla, że przychód i zysk został wypracowany bez wsparcia marketingowego i promocyjnego flagowych tytułów z harmonogramu wydawniczego zaplanowanych na 2021 rok.

Przełom 2020 i 2021 roku poświęciliśmy na ewaluację naszych dotychczasowych działań. Przeanalizowaliśmy poszczególne ogniwa naszej organizacji oraz produkty i wyciągnęliśmy konstruktywne wnioski opracowując ramy nowej strategii biznesowej przedsiębiorstwa. Pierwsze wyniki tych działań widzimy w ostatnim raporcie, a kolejne pozytywne akcenty będziemy prezentowali już w br., uwzględniając efekty sprzedaży naszych produkcji na wielu rynkach. Jestem przekonany, że ten rok będzie przełomowy i kluczowy dla naszego studia. Staniemy się jednym z mocniejszych graczy, nie tylko na polskim, ale także międzynarodowym rynku gamingu – dodaje Wojciech Kaszycki.

Więcej informacji o BTC Studios S.A. oraz szczegółowe informacje o emisji dostępne są na stronie internetowej Prosper Capital Dom Maklerski S.A. – https://www.pcdm.pl/emisja-akcji-btc-studios/

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments