Prosper Capital Dom Maklerski S.A. rozpoczął 
Publiczną Ofertę Obligacji Serii E spółki HM Inwest S.A.

498

W piątek 10 grudnia 2021 r. Prosper Capital Dom Maklerski S.A. rozpoczął przyjmowanie zapisów w Ofercie Publicznej Obligacji Serii E spółki HM Inwest S.A., będącej przedstawicielem branży deweloperskiej i od kilkunastu lat realizującej projekty mieszkaniowe w całej Polsce, a od niedawna również w Hiszpanii. Wartość emisji wynosi 10 mln zł. Do objęcia jest 10 000 sztuk Obligacji Serii E z oprocentowaniem stałym 7,7%. Zapisy przyjmowane są do dnia 30 grudnia 2021 roku przez Prosper Capital Dom Maklerski S.A., jednakże w przypadku wcześniejszego przekroczenia w zapisach inwestorów liczby oferowanych Obligacji, Emitent może podjąć decyzję o wcześniejszym zakończeniu Oferty Publicznej.

Spółka HM Inwest S.A. od kilkunastu lat koncentruje się na kompleksowej realizacji inwestycji deweloperskich w budownictwie mieszkaniowym (od znalezienia lokalizacji, zakupu terenu, prace projektowe i budowę, aż po sprzedaż mieszkań). Projekty realizowane są przede wszystkim w Warszawie i Poznaniu. Spółka posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów mieszkaniowych w Polsce.

– Rozwijając spółkę i grupę kapitałową, chcieliśmy rozpocząć ekspansje zagraniczną. Naszym wyborem była Hiszpania. Dlatego też jako udziałowiec Sitges Quality Developments S.L. wnieśliśmy nasze know-how zdobyte podczas działalności na rynku polskim i uczestniczyliśmy w zakupie gruntów inwestycyjnych.Projekt deweloperski realizowany jest w miejscowości Vilanova i la Geltru, stolicy regionu Garraf, ok 40 km na południe od Barcelony. Vilanova i la Geltru to70-tysięczny ośrodek miejski z dużym portem i dobrze skomunikowany połączeniem kolejowym i autostradowym z Barceloną. Obecnie w ramach projektu realizowanego przez hiszpańską SPV sprzedanych zostało już 70% oferowanych mieszkań. Planujemy dalej rozwijać naszą działalność w Hiszpanii, ponieważ widzimy w niej mocny, filar aktywności naszej grupy kapitałowej – tłumaczy Piotr Hofman, Prezes Zarządu HM Inwest S.A.

HM Inwest S.A. pokazała bardzo dobre wyniki finansowe za 3 kwartał roku 2021, osiągając prawie 18 mln zł zysku netto, podczas gdy przychody netto ze sprzedaży były na poziomie nieco ponad 158 mln zł. Spółka jest notowana na głównym parkiecie GPW od lipca 2019 roku.

Celem emisji obligacji Serii E  jest pozyskanie środków pieniężnych, które zostaną przeznaczone na poczet udzielenia pożyczki na rzecz spółki zależnej Emitenta, tj. Sitges Quality Developments S.L. z siedzibą w Vilanova i la Geltrú (Hiszpania), celem dofinansowania działalności statutowej spółki, w tym dokapitalizowania realizowanych przez spółkę hiszpańską inwestycji deweloperskich w Hiszpanii oraz na bieżące koszty działalności HM Inwest S.A.

Więcej informacji o spółce oraz szczegółowe informacje związane z emisją dostępne są na stronie internetowej Prosper Capital Dom Maklerski S.A.: https://www.pcdm.pl/emisja/grupa-hm-invest-s-a-seria-e

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments