Studio Atomic Jelly obecnie pracuje nad grami Space Mechanic Simulator, Train Mechanic Simulator 2022 oraz Truck Mechanic: Dangerous Paths. O bieżącej działalności spółki, planach na 2022 rok i obecnych kierunkach rozwoju gatunku symulatorów Krzysztof Kamiński – redaktor Comparic24.tv porozmawiał z Bartoszem Rakowskim, Prezesem Zarządu Atomic Jelly. Oto czego się dowiedzieliśmy:
Rozmowa z Bartoszem Rakowskim – Prezesem Zarządu Atomic Jelly
Czym zajmuje się Atomic Jelly?
Atomic Jelly to poznańskie studio zajmujące się produkcją gier wideo. Koncentruje się na rynku symulatorów, lecz studio ma na celu ubogacać ten gatunek, dlatego w jego tytułach mamy silnie zarysowane wątki fabularne i kwestie edukowania graczy.
W ten sposób powstają tytuły hybrydowe, które mają usatysfakcjonować graczy z różnych środowisk, co oczywiście jest wymagającym zadaniem, ale jednocześnie wyróżnia tę spółkę na rynku gamingowym.
Jaka jest modelowa gra przedstawiająca filozofię Atomic Jelly?
Najlepszym przykładem tego typu symulatora jest Truck Mechanic: Dangerous Paths. Rozgrywka polega na tym, że mechanik prowadzi ciężarówkę na trudnych terenach Ameryki Południowej, musi eksplorować ten teren i co chwilę pojawia się wiele niespodziewanych przeszkód i oczywiście naprawiać swój pojazd.
Mamy więc tutaj zarówno typowego symulatora mechanika samochodowego, ale i wątek eksploracji Ameryki Południowej i wątek fabularny – przygodę na tym kontynencie.
Jakie są plany na przyszłość Atomic Jelly?
Z jednej strony spółka nadal zamierza bazować na symulatorach, a z drugiej każda gra Atomic Jelly będzie miała silnie zarysowane wątki fabularne i jednocześnie będzie edukować odbiorców. Na dodatek gry studia mają zawierać coraz więcej wyborów ekonomicznych i moralnych, aby wywoływać emocje. W efekcie, w tym roku zaprezentowane zostanie jeszcze kilka nowych projektów gier.
Ponadto, spółka pracuje obecnie nad ukończeniem Truck Mechanic: Dangerous Paths. Trwają także prace nad tytułami Space Mechanic Simulator, Train Mechanic Simulator i Rally Mechanic Simulator. W pierwszym przypadku jest to symulator mechanika naprawiającego statki kosmiczne, w drugim – naprawiającego pociągi, a w trzecim – samochody rajdowe.
Co więcej, spółka zajmuje się również portowaniem swoich starszych gier na konsole, między innymi na Nintendo Switch. Działalność Atomic Jelly jest więc dywersyfikowana, a zespół cały czas jest rozbudowany.
Które gry i spółki gamingowe inspirują Atomic Jelly?
Przede wszystkim za inspirację należy uznać CD Projekt i jego flagowe tytuły – Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz Cyberpunk 2077. Spółka pragnie przekuwać zalety tych hitów na cechy swoich gier. Bardzo inspirujące są również polskie spółki indie, wśród których wiele gier powstaje na game jamach i bazuje na samym unikalnym pomyśle.
Zapraszam do samodzielnego zapoznania się z całą rozmową, znajduje się ona poniżej.