Polka została Miss Świata – poznajcie najpiękniejszą kobietę

295

Karolina Bielawska reprezentowała Polskę podczas finału Miss World w Portoryko. Nasza rodaczka mocno wyróżniała się na tle innych kandydatek, co pozwoliło jej zdobyć tytuł najpiękniejszej kobiety świata. W finale Polka pokonała Shree Saini ze Stanów Zjednoczonych i Olivię Yace z Wybrzeża Kości Słoniowej. Tym samym powtórzyła sukces Anety Kręglickiej z 1989 roku. Jest to również sukces o tyle symboliczny, że została 70. triumfatorką tego konkursu piękności.

Karolina Bielawska

Finał konkursu miał się pierwotnie odbyć w grudniu, ale organizatorzy ze względu na pandemię koronawirusa, postanowili przełożyć finał na marzec 2022. Kim jest Karolina Bielawska?

Karolina Bielawska – Miss World 2021

Karolina Bielawska urodziła się w 1999 roku w Łodzi. Mierzy 179 centymetrów. Studiuje zarządzanie w języku angielskim na Politechnice Łódzkiej i pasjonuje się podróżami – odwiedziła już ponad 30 krajów. Jej praca licencjacka była mocno związana z wyborami Miss i nosiła tytuł „The image of Miss Polonia brand”.

Zaangażowanie w akcje charytatywne

Reprezentantka Polski mocno angażuje się w akcje charytatywne i społeczne, była między innymi organizatorką akcji „Korona z Głowy” i wolontariuszką „Zupy na Pietrynie”, w ramach której utworzyła punkt pomocy dla bezdomnych w Łodzi. Organizacja w każdą niedzielę dostarcza ciepłe posiłki, napoje i paczki dla 300 osób.

Praca

Oprócz tego w 2019 roku otrzymała tytuł Miss Polonia. Karolina Bielawska pracuje na co dzień jako modelka, ale marzy o etacie w telewizji i chciałaby zostać mówcą motywacyjnym.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments