Pol’and’Rock Festival odwołany

212

Ledwie wczoraj pisaliśmy o problemach rynku muzycznego i sugerowaliśmy, że festiwal Pol’and’Rock (dawny Przystanek Woodstock) może zostać odwołany. Dziś okazuje się, że wydarzenie faktycznie jest anulowane.

Powód? Oczywiście epidemia koronawirusa. Festiwal był planowany na przełom lipca i sierpnia. Przyszłoroczna edycja na odbyć się bez zakłóceń.

Wirus nas pokonał

Niestety, chwilowo pokonał nas wirus. Nie tylko nas, bo rzucił na kolana cały świat. Niewidoczny gołym okiem, nie podnoszący głosu, niewidzialny, niczym się niewyróżniający, a zapędził nas w kozi róg. Nie tylko sieje strach, ale wielu z nas odbiera zdrowie i życie. Tu nie ma mocnych, to nie moment na zgrywanie bohaterstwa, to nie czas na wymyślanie sztuczek… – przekazał Jerzy Owsiak.

🌻 Do Przyjaciół Najpiękniejszego Festiwalu Świata – Festiwalu Pol’and’Rock 2020 🌻 Kochani! Znacie nas i wiecie, że…

Opublikowany przez Pol'and'Rock Festival Poniedziałek, 27 kwietnia 2020

„Absolutnie nie chcemy Was w tych trzech dniach zostawić bez cudownej atmosfery naszego Festiwalu. Przecież jest to podziękowanie za Wasze zimowe wsparcie podczas Finału, jest to podziękowanie dla Was wszystkich za tworzenie społeczeństwa w pełni obywatelskiego i przepojonego wspaniałymi ideami. Dlatego w dniach 30 lipca – 1 sierpnia zapraszamy Was na całe trzy dni festiwalowego grania! Stworzymy dla Was Najpiękniejszą Domówkę Świata – internetowe spotkanie pełne miłości, przyjaźni i muzyki, z masą festiwalowych gości i dźwięków”

– napisano w komunikacie.

Okazuje się bowiem, że wydarzanie odbędzie się, ale w wersji cyfrowej! Nie jest jednak jasne, jak dokładnie ma to wyglądać. Wątpliwe, by pod tego typu e-festiwal postawiono taką samą scenę, jak przy edycji live. Możliwe więc, że będzie to wyglądało tak, jak robi to dziś wiele grup muzycznych.

Przyszłość festiwalów

Obecnie – w okresie pandemii – muzycy coraz częściej grają dla swoich fanów przez sieć. Przykładowo zrobiła to legenda rocka The Rolling Stones.

Just in case you missed it! 🎸 #TogetherAtHome

Opublikowany przez The Rolling Stones Poniedziałek, 20 kwietnia 2020

Poza tym swoje koncerty sprzed lat retransmituje Metallica:

Czy tak będzie wyglądała przyszłość koncertów i dostęp do tego typu transmisji będzie płatny? To raczej wątpliwe. Przynajmniej obecnie. Może jednak wraz z rozwojem hologramów i okularów do wirtualnej rzeczywistości, w taki właśnie sposób będziemy celebrować muzykę „na żywo”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments