Polacy pokochali aplikacje mobilne! Aż 62 proc. z nas korzysta z aplikacji swojego banku

Udostępnij

Polacy pokochali aplikacje mobilne. Aż 62 proc. z nas loguje się do banku, w którym ma konto osobiste właśnie przez aplikację na swoim smartphone – tak wynika z badania zrealizowanego na potrzeby raportu „Polaków Portfel Własny: Polacy na e-zakupach 2022”.

Polacy pokochali aplikacje mobilne

Z badanie przeprowadzonego na zlecenie Santander Consumer Banku wynik, iż z aplikacji mobilnej banku, w którym ma konto osobiste najczęściej korzystają 18-29 latkowie. W tej grupie badanych jest to aż 96 proc. Tuż za nimi są 30-39 latkowie (81 proc.).

Odsetek użytkowników spada jednak wraz z wiekiem, ponieważ wśród 40-49 latków aplikacji bankowej używa już jedynie 62 proc. ankietowanych.

Źródło: Raport Polaków Portfel Własny: Polacy na e-zakupach 2022 | Odpowiedzi nie sumują się do 100. Pominięto odpowiedź „Nie wiem/Trudno powiedzieć”.

Jeśli chodzi zaś o miejsce zamieszkania, bankowość mobilna jest najbardziej popularna wśród respondentów ze średnich miast od 50 do 250 tys. osób oraz z metropolii (kolejno 73 i 67 proc.).

W przypadku wykształcenia natomiast jest najczęściej wykorzystywana przez ankietowanych ze średnim lub wyższym wykształceniem (odpowiednio 67 i 73 proc.).

Nie dziwie więc fakt, iż według badania to seniorzy w wieku 60-69 (54 proc.) i 70-79 lat (67 proc.), osoby mieszkające na wsi (43 proc.) oraz respondenci z wykształceniem podstawowym lub zawodowym (52 proc.) korzystają z aplikacji mobilnych swoich banków najrzadziej.

Arkadiusz Jóźwiak
Arkadiusz Jóźwiak
Autor licznych felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii, a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Prelegent wielu konferencji inwestycyjnych oraz szkoleń online. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz zdobyciem statuetki NEXUS w kategorii Analityk Roku 2019.

Najnowsze

Zobacz również