Papier pakowy – jakie ma zastosowania?

Udostępnij

Papier pakowy kojarzy się z przygotowywaniem przesyłek. To jego najpowszechniejsze zastosowanie, ale sprawdzi się także w wielu innych branżach i podczas wykonywania wielu różnych czynności. Sprawdź jak można wykorzystać papier pakowy i gdzie go kupić.

Papier pakowy brązowy arkusze

papier pakowyBrązowy papier pakowy to klasyka. Produkowany jest materiałów nadających się do recyklingu, a to czyni go przyjaznym dla środowiska naturalnego. Doskonale chroni różne przedmioty przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, a także przed brudem i kurzem. Dokładnie dopasowuje się do kształtu zabezpieczanych rzeczy i nie obciąża dodatkowo przesyłki. Skutecznie zapobiega powstawaniu rys na szkle lub innych delikatnych przedmiotach. Jego główną zaletą jest uniwersalne zastosowanie. Po pierwsze, można wykorzystać go jako zamiennik skropaku. Wystarczy lekko zgnieść kilka arkuszy papieru i umieścić go w wolnych przestrzeniach w pudełku – idealnie zamortyzuje wstrząsy. Stosuje się go również w magazynach np. jako przekładkę do palet. Przyda się ponadto w trakcie przeprowadzki jako zabezpieczenie różnych przedmiotów. Często wykorzystuje się go również w wydawnictwach np. do pakowania paczek z wieloma egzemplarzami gazet czy książek. Będzie niezbędny również podczas prac budowlanych.

Papier pakowy gdzie kupić

Papier pakowy możesz zamówić online, np. tutaj: https://kartony24.eu/pl/p/Papier-pakowy-w-roli-ECO-50cm100m/497. Ten producent oferuje dwa rodzaje papieru pakowego. W ofercie jest tradycyjny szary papier w wersji Eco i Kraft. Papier typu Kraft: https://kartony24.eu/pl/p/Papier-pakowy-w-roli-KRAFT-55cm50m/496  dostosowany jest do kontaktu z żywnością, a to oznacza, że możesz wykorzystywać go do pakowania ciast, wędlin i kanapek. Posiada specjalny certyfikat. Z kolei wersja Eco to papier makulaturowy. Warto wykorzystywać go do pakowania przesyłek, a także podczas prac remontowych i w magazynach. Do wyboru są rolki różnej długości i szerokości. Rolki papieru pakowego zamówisz przez Internet, za pomocą jednego kliknięcia.

Papier pakowy ozdobny

Brązowe arkusze papieru pakowego można wykorzystać do pakowania prezentów. Jeśli owiniesz pudełko w taki papier i dołożysz sznurek jutowy, stworzysz paczkę w stylistyce vintage. Dodatkowo możesz zastosować również kolorową bibułę. Przed włożeniem rzeczy do pudełka warto owinąć w nią prezenty, żeby wyglądały imponująco nawet po otwarciu. Bibuła może być stosowana w ten sposób także w sektorze e-commerce. Estetycznie wyglądająca przesyłka może stać się Twoim znakiem firmowym.

Papier do pakowania paczek

Oprócz tradycyjnego papieru pakowego w sklepach znajdziesz także papier nacinany. Zastosowano w nim innowacyjną strukturę plastra miodu. Papier zwinięty jest płasko w rolkę, ale po odwinięciu i rozciągnięciu pojawiają się w nim charakterystyczne otwory, dzięki czemu niemal dwukrotnie zwiększa swoją objętość. W ten sposób można zabezpieczyć przedmioty do wysyłki, oszczędzając surowiec. Papier nacinany jest bardzo lekki i można zamówić rolki o wielu szerokościach i długościach, więc będzie perfekcyjnie dostosowany do Twoich potrzeb.

Co zamiast papieru pakowego

Oczywiście nie zawsze mamy pod ręką papier pakowy. Jeśli akurat musisz zabezpieczyć przedmioty do wysyłki, zamiast niego możesz wykorzystać gazety. Z kolei jako wypełniacz sprawdzą się również: folia bąbelkowa, skropak czy skrawki papieru. Pamiętaj jednak, że obecnie coraz rzadziej kupuje się gazety, a folia jest o wiele mniej ekologicznym rozwiązaniem. Warto więc zamówić kilka rolek papieru pakowego na zapas, żeby był zawsze gotowy do użytku. Za bardzo długą rolkę papieru trzeba zapłacić kilkadziesiąt złotych. Taka ilość na długo starczy w domu. Z kolei, jeśli kupujesz papier pakowy do firmy i zamawiasz kilka rolek, u niektórych producentów możesz liczyć na niższe ceny.

Papier pakowy jest potrzebny w domu i w firmie. Możesz wykorzystać go do pakowania, podczas przeprowadzki, w trakcie prac remontowych, a także do pakowania żywności i zabezpieczania różnych przedmiotów. Zamówisz go w dobrej cenie on-line.

Najnowsze

Zobacz również