Nowa giełda kryptowalut PUNKS – wywiad z Adamem Gramowskim

353
handel krypto, Invest Cuffs

Podczas konferencji i targów Invest Cuffs 2023 w Krakowie, Filip Dzięciołowski, redaktor Comparic24.tv, przeprowadził wywiad z Adamem Gramowskim – CEO Shitcoins.club.

Rozmowa dotyczyła nowej giełdy kryptowalut PUNKS, sytuacji sektora bankowego i przełożeniu tego na rynek krypto. Oto, czego się dowiedzieliśmy:

Czym charakteryzuje się platforma PUNKS?

Giełda PUNKS, w przeciwieństwie do innych platform wymiany kryptowalut, oprócz oferowania rynku spot pomiędzy różnymi parami kryptowalut, oferować na tych samych parach będzie transakcje z dźwignią. Co więcej, platforma ma oferować lewar nawet na poziomie 1:20 000 po obu stronach rynku.

Mało tego, giełda PUNKS będzie oferować również transakcje kredytowane w dowolnej ilości w dowolnym walorze pod zabezpieczenie dowolnej zdeponowanej przez klienta kwoty. Interfejs użytkownika ma natomiast przy tym być bardzo prosty i intuicyjny.

Według Adama Gramowskiego taki produkt oferujący rynek spot z niemal nieograniczonym lewarem, zrewolucjonizuje rynek transakcji z dźwignią w świecie kryptowalut.

Kiedy ruszy platforma PUNKS?

Najprawdopodobniej już w tym roku. Obecnie projekt znajduje się w końcowej fazie prac nad silnikiem matematycznym oraz projektowania interfejsu.

Czy problemy sektora bankowego będą katalizatorem kolejnej hossy na rynku kryptowalut?

Według Adama Gramowskiego erozja systemu bankowego nie spowoduje wzrostu zainteresowania kryptowalutami. Wywoła ona natomiast kryzys zwiększającej się podaży pieniądza fiducjarnego w gospodarce.

To natomiast spowoduje, że inwestorzy posiadający oszczędności będą zmuszeni do ulokowania ich w kryptowalutach, w celu ochrony swojego kapitału przed nieubłaganie nadchodzącą hiperinflacją.

Jak do kryptowalut podchodzą obywatele krajów Ameryki Łacińskiej?

W krajach Ameryki Łacińskiej jest wciąż bardzo mała świadomość obywateli na temat tego, czym w ogóle są kryptowaluty. Dla przykładu, w stolicy Peru, gdzie żyje 20 milionów osób, zainteresowanie walutami kryptograficznymi kształtuje się na poziomie polskiego 200-tysięcznego miasta.

Kolejny problem regionu Ameryki Łacińskiej, a także między innymi Afryki, polega na trudnościach z samym umieszczeniem takich urządzeń, jak Bitomaty w tych krajach. Bariery celno-administracyjne sprawiają, że trwa to miesiącami.

Kolejną barierą dla rynku kryptowalut w regionie Ameryki Łacińskiej są trudności ze znalezieniem właściwych kontrahentów. Wynika to przede wszystkim z problemów z korupcją w tej części świata.

Zapraszam do samodzielnego zapoznania się z całym nagraniem, znajduje się ono poniżej:

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments