Noblista tłumaczy, jak atak UFO napędziłby inflację

59

Ekonomista i noblista, Paul Krugman, jest zdania, że potencjalny atak UFO na Ziemię napędziłby inflację. Dodał, że rząd może celowo straszyć obywateli scenariuszem inwazji Obcych, by realizować pewne swoje plany.

Paul Krugman mówi o ataku Obcych

Krugman udzielił wywiadu podcastowi Bloomberga Odd Lots. W czasie rozmowy pojawił się temat ataku UFO. Obcy mogą przecież w każdym chwili dokonać inwazji na Ziemię. Jakie byłyby tego skutki?

Noblista przyznał najpierw, że jest “bardzo mało prawdopodobne„, że poza naszą planetą nie ma życia. Jak zaś inwazja kosmitów wpłynęłaby na naszą gospodarkę? Jego zdaniem skutki byłyby takie same jak przy niemal każdej wojnie.

Myślę, że możemy powiedzieć, że prawie na pewno byłoby to proinflacyjne – powiedział. – [Wojny] Zawsze wiążą się z dużymi wydatkami rządowymi. W rzeczywistości zawsze wiążą się z kolizją dużych wydatków i przynajmniej tymczasowo zmniejszonej zdolności produkcyjnej – dodał.

Potem przedstawił jeszcze bardziej diabelski scenariusz. Przyznał, że “rząd powinien kłamać i twierdzić, że stoimy w obliczu nieuchronnej inwazji Obcych i by walczyć z nadchodzącym atakiem Obcych, potrzebujemy lepszej infrastruktury”. Dodał, “rzeczy, na które ludzie nigdy by się nie zgodzili, gdyby miały tylko poprawić ich życie”, są realne do realizacji, gdy będziemy bać się ataku z kosmosu.

Debata w USA

Temat UFO pojawił się w rozmowie z Krugmanem nie bez powodu. Ostatnio bowiem w USA trwa debata nt. kosmitów.

Nawet w Kongresie USA w lipcu br. odbyło się posiedzenie komisji nadzoru i odpowiedzialności Izby Reprezentantów. W czasie jego trwania zeznawało trzech byłych wojskowych. Cała trójka odpowiadała na pytania dotyczące niezidentyfikowanych obiektów latających. Żołnierze twierdzili, że widzieli takowe, a Pentagon ukrywa fakt ich istnienia przez ludźmi.

– Jeżeli UAP [inna nazwa UFO] są obcymi dronami, jest to niecierpiący zwłoki problem dla bezpieczeństwa narodowego. Jeżeli są czymś innym, jest to sprawa dla naukowców. W obu przypadkach obiekty niezidentyfikowane budzą obawy o bezpieczeństwo w przestworzach – mówił były wojskowy Ryan Graves.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments