Nextbike Polska ma aneks do umowy standstill z Alior Bank, ING BSK i BGK

272

NextbikeNextbike Polska w restrukturyzacji podpisał aneks do umowy standstill z Alior Bankiem, ING Bankiem Śląskim oraz Bankiem Gospodarstwa Krajowego, przewidujący m.in. wydłużenie okresu negocjacji z bankami do 13 listopada z bankami i okresu obowiązywania umowy standstill do 30 listopada 2020 r., podała spółka.

„W przypadku ich akceptacji, banki zobowiązały się do przesłania oficjalnej zgody na zaproponowane warunki, które będą podstawą do zawarcia umowy restrukturyzacyjnej do dnia 30 listopada 2020 r.” – czytamy w komunikacie.

Zmiany wprowadzone do umowy standstill dotyczą również:

– ustaleniu, że Alior Bank S.A. oraz Bank Gospodarstwa Krajowego będą naliczać odsetki zgodnie z oprocentowaniem dla odsetek umownych określonym w umowach kredytowych. Odsetki umowne naliczone za okres od dnia 31 października 2020 r. do dnia 30 listopada 2020 r. zostaną spłacone do dnia 30 listopada 2020 r.

– wydłużeniu terminu spłaty pozostałych do spłaty odsetek na rzecz Alior Bank S.A. do dnia 30 listopada 2020 r.

– złożeniu przez ING Bank Śląski S.A. oświadczenia o zaspokojeniu w pełni przez emitenta wierzytelności wynikających z kredytów udzielonych na podstawie umowy wieloproduktowej oraz złożeniu oświadczenia o braku posiadania w stosunku do Emitenta jakichkolwiek wierzytelności związanych z ww. kredytami.

Na początku października br. Nadzorca sądowy Nextbike Polska w restrukturyzacji Krzysztof Gołąb złożył w Sądzie Rejonowym w Warszawie, XVIII Wydział Gospodarczy, plan restrukturyzacyjny spółki wraz ze spisem wierzytelności, w tym wierzytelności spornych.

Nextbike Polska jest numerem jeden na polskim rynku miejskich systemów rowerowych pod względem liczby rowerów (ok. 80% udziału w rynku). Spółka jest operatorem systemów rowerów miejskich w kilkudziesięciu miastach i miejscowościach w Polsce, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2017 r.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments