Netflix znów świętuje sukces – chodzi o wyniki Stranger Things

Udostępnij

Netflix pochwalił się, że 4. sezon „Stranger Things” to druga w historii platformy produkcja, którą w ciągu 28 dni od debiutu odtwarzano przez ponad miliard godzin.

Stranger Things jest miliarderem

Jak na razie „Stranger Things” nie przeskoczyło jednak „Squid Game” z 2021 r., który to serial przez pierwsze cztery tygodnie był odtwarzany przez 1,65 mld godzin.

Możliwe, że na sukces „Stranger…” miało wpływ to, że nowy, czwarty sezon został podzielony na dwie części. Pierwsze siedem odcinków miało premierę 27 maja. Dwa kolejne, finałowe i trwające ok. 4 godzin, trafiły na portal dopiero 1 lipca.

W pierwszym tygodniu emisji drugiej części sezonu widzowie oglądali „Stranger Things 4” przez 335 mln godzin. Ogólny wynik po czterech tygodniach wyniósł 1,15 mld godzin. Serial jest też w TOP 10 Netfliksa w 93 krajach.

Serial, który bazuje na sentymentach

Fabuła opowiada o losach nastolatków, którzy poznają Jedenastkę, tajemniczą dziewczynkę, która uciekła z laboratorium, gdzie przeprowadzane są mroczne eksperymenty. Niedługo po jej pojawieniu się zaczynają dziać się rzeczy kojarzące się z prozą Stephena Kinga.

Produkcja jest pewnym fenomenem, choć jest tak naprawdę oparta na pewnym sentymencie do lat 80. W fabule dużą rolę odgrywa gra planszowa „Dungeons and Dragons” oraz muzyka z tego okresu.

Serial dał drugie życie przebojom z lat 80. Hitem ponownie stała się piosenka Kate Bush „Running Up That Hill”, która pojawiła się parę razy w serialu – w tym w jednej z kluczowych scen. Internauci zaczęli jej rekordowo często słuchać na platformach streamingowych. W efekcie Kate Bush zarobiła na ponownej popularności utworu 2,3 miliona dolarów.

Z fenomenu serialu mogą cieszyć się też muzycy Metalliki, bowiem w ostatnim odcinku produkcji kluczową rolę odegrał ich metalowy hymn – „Master of Puppets”, który pochodzi z albumu o tym samym tytule z 1986 r.

Dziś „Master…” znajduje się na 17 pozycji w zestawieniu 50 najpopularniejszych utworów na Spotify. Znalazł się też na pierwszym miejscu w rockowym zestawieniu na iTunes. Warto dodać, że w ponownym nagraniu utworu brał udział Tye Trujillo, czyli syn Roberta Trujillo, basisty Metalliki.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również