Najlepiej zarabiający aktorzy serialowi w historii

492

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile zarabiają ulubieni aktorzy TV za jeden dzień pracy na planie? Całkiem możliwe, że tak i nie ma się co oszukiwać, zarabiają zdecydowanie więcej od nas. Jednak kto jest na szczycie najlepiej zarabiających aktorów seriali wszech czasów i kto w ogóle jest w rankingu? Bazując na różnych źródłach i oficjalnych informacjach wyłoniono topową 10-tkę królów serialów. Należy w tym rankingu uwzględnić zawsze obecna inflację, która wpływa na aktualną i realną kwotę zarobku.

10. Ashton Kutcher

Gaża za odcinek: $ 811,074

To przystojny Ashton Kutcher był tym, tym który zastąpił Charliego Sheena w serialu „Dwóch i pół”. Dodatkowo okazał się o wiele tańszy od  poprzednika. Najczęściej oglądany serial komediowy TV w USA w najlepszych okresach gromadził 15 milionów stałych widzów, więc właściciele serialu jak i stacja telewizyjna nie mogła odpuścić emitowania serialu. Podejrzewa się, że Charlie Sheen, który opuścił serial, musiał być wyjątkowo zadowolony, gdy okazało się ze jego następca ma drastycznie niższą gażę za odcinek w porównaniu z jego osobą.

9. Michael Hall

Gaża za odcinek: $ 1,141,737

Fani serialu „Dexter” byli bardzo zawiedzenie przez sceny w finale opowieści. Nawet 47-letni Michael Hall, gwiazda serialu przyznał, że nie był zadowolona z przebiegu zakończenia serialowego. Mimo tego zarobił na nim majątek.

8. Aktorzy serialu „The Big Bang Theory”

Gaża za odcinek: $ 1,187,139

Poprzednio informowano, iż oryginalna piątka aktorów serialowych CBS – Kaley Cuoco (Penny), Johnny Galecki (Leonard), Simon Helberg ( Howard), Kunal Nayyar (Rajesh) oraz Jim Parson (Sheldon) – mieli płacone gaże w kwocie większej niż 1 mln $ za odcinek (w tym szacowaniu została uwzględniona inflacja). Tak, trochę trudno w to uwierzyć, że wszyscy aktorzy mogą otrzymywać taką kasę za 1 odcinek, ale to prawda.

Według źródeł, aktorzy drugoplanowi  serialu „The Big Bang Theory” mieli zdecydowanie niższe gaże. Aktorki Mayim Bialik (Amy) oraz Melissa Rauch (Bernadetta), zarabiały po   200 000 $ za odcinek, przy czym w miarę kręcenia kolejnych odcinków mogły otrzymać podwyżkę, co nie byłoby zaskoczeniem w przypadku tak dobrze prosperującego serialu. Wielu fanów tych produkcji myśli zapewne, jakie byłoby życie z takimi zarobkami?

7. Aktorzy serialu „Przyjaciele”

Gaża za odcinek: $ 1,890,978

Cofając się do 2002 roku, widzimy, że obsada aktorska serialu „Przyjaciele” miała wielkie gaże – cała grupka „przyjaciół” wynegocjowała dla siebie aż $ 1 mln, co opisano w magazynie „Business Insider”. Najwidoczniej cała szóstka negocjowała wspólnie, domagając się wspomnianych pieniędzy i grożąc odejściem w przypadku nie przystania na ich warunki płacowe. Przedmiotowa obsada serialu swą świetną komediową grą zapewniała przez pięć kolejnych lat największą oglądalność, średnio 25 milionów widzów w tygodniu, co na pewno ułatwiało zarabianie tak wielkich gaży.

6. Paul Reiser i Helen Hunt

Gaża za odcinek: $ 1,967,462

Nastawić się psychicznie, aby poprosić o podwyżkę to jedna sprawa, ale poproszenie o ekstra $ 750,000 to zupełnie coś innego. Dokładnie tak zrobili Paul Reiser i Helen Hunt, aktorzy serialu  „Szaleje za tobą” i co najciekawsze, udało im się. Właściciele serialu musieli wziąć pod uwagę, że Helen Hunt to gwiazda, która w swoim dorobku posiada najbardziej prestiżową nagrodę w postaci Oskara za rolę Carol Connelly w „Lepiej być nie może”. Tak więc producent Columbia TriStar TV, gdy tylko dowiedział się o nagrodzie, kilka godzin przed celebracją dał podwyżkę Helen Hunt. Jakiś czas temu rozmawiano o możliwości remake’u wspomnianego filmu, jednak na chwile obecną nie zostało to potwierdzone w żaden sposób.

5. Jerry Seinfeld

Gaża za odcinek: $ 2,364,862

Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie, jakie uczucie towarzyszy w dniu wypłaty, gdy jest się Jerry’m Seinfeld’em. NBC show z jego udziałem było komediowym stand-upem, który regularnie z upływem czasu zyskiwał finansowo. Gwiazdy biorące udział w show zarabiały około $ 600,000, co jest całkiem dobrym przychodem. Jednak po prawdzie mogły one być jeszcze większe. Seinfeldowi zaproponowano ponad $ 100 milionów – $ 5 milionów za odcinek – aby nagrać kolejny sezon show, po tym jak zakończono go w 1998 roku. Odwrócił się od tej propozycji finansowej ponieważ chciał nacieszyć się życiem z dala od kamer. W wywiadzie dla „New York Times” podał, iż nie żałuje swojej decyzji „To był idealny moment aby odejść” – mówił.

4. Tim Allen

Gaża za odcinek: $ 2,550,859

Bycie gwiazdą show jest zawsze dobrze płatnym zajęciem, ale urodzony w Colorado komik Tim Allen swą grą dla telewizji ABC w sitcomie „Złota rączka” ustanowił nowy poziom. Aktor brał ponad  $ 2 miliony za odcinek, co według listy „The Richest” ustanawia go na czwartej pozycji w naszej liście. Allen grał również w serialu „Ostatni prawdziwy mężczyzna”, aż do 2011 roku jako Mike Baxter. Co prawda gaża w serialu „Ostatni prawdziwy mężczyzna” nie jest tak dobrze płatny jak „Złota rączka”, ale $ 235,000 to zawsze pieniądze godne pozazdroszczenia.

3. Charlie Sheen

Gaża za odcinek: $ 2,706,087

Ten 53-latek był na pewno osobą z problemami, ale to nie przeszkodziło mu grać w serialu „Dwóch i pół” jako główna gwiazda z gażą ponad $ 2 miliony za odcinek. Telewizja Warner Bros wstrzymała kontrakt  Sheen’a po wnikliwej analizie w 2011 roku pomimo, iż zakontraktowano emisję do końca 2012 roku.

Możliwe, iż miało to coś wspólnego z faktem, że Sheen notorycznie narzekał, że stacja płaci mu za mało. Często udzielał się w mediach społecznościowych, aby podkreślić wiele różnic pomiędzy nim a producentami serialu. Te zachowania nie skończyły się dobrze dla Sheena.

  1. Ray Romano

Gaża za odcinek: $ 3,034,316

Pomimo przekonania że Maria Barone jest najlepszą aktorką w serialu „Wszyscy kochają Raymonda”, to jednak Ray Romano zarabiał największe kokosy w produkcji. Według źródeł, Ray podpisał w 2003 roku umowę, która zabezpieczała go zapewniając mu dodatkowe $ 800,000 do każdego nagranego odcinka. Można śmiało powiedzieć że taka suma w 2003 r. może tylko dowodzić, iż musiał być dobry w negocjacjach.

  1. Kelsey Grammer

Gaża za odcinek: $ 3,099,171.62

Ten 63-letni aktor w czasie, gdy grał w sitcomie w Seattle jako psycholog Frasier Crane, był najlepiej opłacanym człowiekiem w telewizji. Nadal takim pozostaje. Źródła podają, iż telewizja NBC zgodziła się płacić aktorowi ponad 3 miliony dolarów za odcinek w latach od 2002 do 2003. Niektórzy mogą być oburzeni, że wspomniana suma jest nadmiernie rozrzutna, ale jego gra zapewniła, aż 37 nagród Emmys, a także i innych wyróżnień.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments